Фиорентинич разби 4:1 Интер

Фиорентина разгроми Интер с 4:1 у дома в мач от 25-ия кръг на Серия А. Виолетовите спечелиха с по два гола на сърбина Адем Ляич и черногореца Стеван Йоветич. Интер така и не създаде нищо интересно за целия мач и заслужено инкасира 4 попадения във вратата си.

Победата бе първа за Фиорентина срещу нерадзурите от 2006 г. насам. В последните 13 мача между тези отбори Виолетовите нямаха победа. Те бяха вдъхновени от появяването на трибуните на собственика на клуба Диего дела Вале, който бе на "Артемио Франки" за първи път от 3 г.

Още в 13-ата минута Адем Ляич откри резултата с удар с глава отблизо. 20 минути по-късно и Стеван Йоветич се разписа, като вкара красив гол с удар от дистанция. След паузата двамата вкараха по още веднъж.

Първо Йоветич бе точен за 3:0 в 55-ата минута след уникален пас с пета на Алберто Акуилани. 10 минути след това Ляич направи 4:0. Едва в края Антонио Касано върна един гол за Интер, но за нещо повече Интер нито имаше сили, нито способности.

След загубата Интер остана на петото място в класирането с 43-точки - на една зад Милан и Лацио, който има мач по-малко. Фиорентина е на шестата позиция, но вече е с 42 точки и има реални шансове да атакува третото място.

Залогът в мача беше огромен. Победа за Фиорентина щеше да върне Виолетовите в битката за третото място. Интер пък се нуждаеше от успех, за да посрещне дербито с Милан идния уикенд на по-добра позиция и да запази близко третото място.

Интер започна живота без Диего Милито, след като аржентинеца се контузи и е ат до края на сезона. Нерадзурите обаче бяха свикнали без Принца, който пропусна доста мачове в последно време заради травма.

В нетово отсъствие Интер започна с двама в нападение - Касано и Паласио, зад гърба им беше Фреди Гуарин. Треньорът Стармачони отново използва четирима в отбрана. Санети и Нагатомо бяха по двата фланга на отбраната.

Фиорентина започна с типичното 3-5-2. Адем Ляич беше на върха на атаката заедно със Стеван Йоветич.

Още в 3-ата минута Фиорентина загатна какво ще се случва в мача. Виолетовите създадоха добър шанс за гол. Страхотен пас на Писаро от средата на терена намери Йоветич, който стреля с десния крак от добра позиция, но Ханданович изби.

10 минути по-късно Фиорентина поведе. Акуилани подаде към Паскуал, който центрира добре, Йоветич отклони топката към далечната греда за Ляич, който с  глава изведе домакините напред.

Само 4 минути след това Фиорентина можеше да удвои аванса си. Йоветич стреля от отлична позиция, но удара му бе твърде в центъра и Ханданович изби с крак.

Първият удар на Интер към вратата беше в 28-ата минута. Здравко Кузманович стреля силно, след една избита от защитата на домакините топка, но удара му мина покрай гредата.

В 33-ата минута Фиорентина ознаменува превъзходството си с втори гол. Акуилани подаде към Йоветич, който пое и с великолепен шут от дистанция с десния крак прати топката под сглобката на гредите - 2:0

Резултатът се запази до почивката, а за второто полувреми Интер излезе с променен състав. Разочаровалият Матео Ковачич бе сменен от Рики Алварес. Това обаче не промени съотношението на силите.

Куадрадо пропусна да увеличи аванса на Фиорентина с хубав силен удар, който бе отклонен в корнер от защитата.

В 55-ата минута все пак Фиорентина вкара третит гол. Отбраната на Интер не изчисти добре топката, тя попадна у Акуилани на дъгата и италианеца с едно докосване с пета изведе Йоветич сам срещу Ханданович. Черногорецът не сбърка с удара от упор - 3:0.

Само 10 минути след това Фиорентина напълно подчини Интер, като вкара и четвърти гол. Борха Валеро подаде към Ляич, който от движение стреля в далечния ъгъл и не остави шанс на Ханданович. 2 за Ляич, 2 за Йоветич и 4:0 за Фиорентина.

Треньорът на домакините Монтела смени важните си играчи, сред които и Йоветич. Виолетовите пропуснаха нов гол в края, когато Ляич изведе Ел Хамдауи, който обаче сам срещу вратаря не успя да стреля добре и уцели Ханданович, като топката излезе в корнер.

В ответната атака Интер вкара почетен гол. Антонио Касано шутира от 30 метра и прати топката в ъгъла, тя се отклони от гредата е спря в мрежата - 4:1.

Интер продължава с кошмарното си представяне като гост. Нерадзурите имат само 1 точка от последните 9 пътувания далеч от "Сан Сиро". Фиорентина пък взе едва втора победа в последните 7 кръга и отново мечтае за Шампионската лига.

ФИОРЕНТИНА - ИНТЕР 4:1