Интер започна годината с тежка загуба

Удинезе победи Интер с 3:0 в първия неделен мач от 19-тия кръг на Серия А и по този начин се изравни по точки с другия милански отбор Милан. "Росонерите" обаче могат да възстановят преднината си, ако по-късно днес успеят да бият Сиена.

В първата си среща за 2013-та година тимът на Андреа Страмачони показа липса на концентрация и напълно закономерно записа тежко поражение. Антонио ди Натале откри резултата в 63-тата минута, а минута и половина след това Жуан получи втори жълт картон и беше изгонен.

С човек по-малко гостите не можаха да се противопоставят на "фриуланите" и с попадение на Луис Муриел и втория гол на Ди Натале в двубоя възпитаниците на Франческо Гуидолин постигнаха убедителен успех.

Заради мускулна травма Диего Милито отпадна от групата на Интер в последния момент. Така в предни позиции за "нерадзурите" започнаха Родриго Паласио и Диего Милито. Естебан Камбиасо пък зае мястото на наказания Андреа Ранокия в центъра на отбраната.

Първият удар в мача отправи Фреди Гуарин в 13-тата минута, но топката мина покрай вратата на Желко Бъркич. На другия край на терена Луис Муриел и Антонио ди Натале не успяха да затруднят Самир Ханданович с първите си изстрели към неговата врата.

В 20-тата минута Маурицио Домици отправи неточен удар, а преди това същото беше сторил и Камбиасо. Четири минути по-късно Паласио получи жълт картон за симулация. Касано изведе аржентинеца сам срещу Бъркич, но след съприкосновение с Домици нападателят на гостите се строполи в противниковия пеналт. Повторенията показаха, че южноамериканецът наистина се е опитвал да си изпроси дузпа.

В 27-мата минута Ди Натале разтресе напречната греда с мощен шут от фаул. После пък Гуарин също пробва късмета си от пряк свободен удар, обаче уцели стената. Малко след това неостаряващият Хавиер Санети проби отдясно, но Данило блокира паса на 39-годишния футболист.

Минута по-късно Валтер Гаргано шутира силно от границата на съперниковото наказателно поле, обаче Бъркич изби в корнер. Преди почивката Ди Натале получи още един шанс да стреля от фаул, но този път ударът на ветерана беше неточен. Неточен беше и изстрелът на Джовани Паскуале, с който интересните положения през първото полувреме свършиха.

Веднага след старта на втората част Джонатан направи невероятен пропуск. Касано проби отляво, намери Паласио, който пък отклони към бразилеца. От близко разстояние бившият състезател на Крузейро не успя да намери очертанията на вратата.

В 55-тата минута Бъркич се справи с шут на Гуарин, а после спаси и удар на Паласио. Футболистите на Андреа Страмачони натискаха своя противник в търсене на попадение. В 63-тата минута Гуарин изведе Паласио, но нападателят се подхлъзна и не съумя да нанесе изстрел.

В ответната атака "фриуланите" поведоха. Андреа Ладзари даде великолепен пас към Ди Натале, който преодоля своя бивш съотборник Ханданович. Само минута и половина след това "нерадзурите" останаха с десет души на терена. Жуан извърши нарушение срещу Муриел, получи своя втори жълт картон и пое към съблекалните преждевременно. При последвалия фаул Ди Натале отново създаде проблеми на Ханданович.

След червения картон домакините заиграха с голямо самочувствие и в 70-тата минута само брилянтната намеса на Ханданович попречи на Ди Натале да удвои головата си сметка в мача. Пет минути след това Душан Баста изведе Муриел и колумбиецът отбеляза своя втори шампионатен гол през този сезон.

Това обаче не беше всичко. В 79-тата минута Ладзари напредна отляво и центрира към Ди Натале, който не сгреши – 3:0 и Интер започна годината с тежка загуба. Удинезе пък се изравни по точки с другия милански отбор Милан.

Удинезе – Интер 3:0

1:0 Ди Натале 63