Класически Интер пречупи Хайдук в Сплит

Интер разгроми Хайдук Сплит с 3:0 в среща от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа и по този начин до голяма степен си осигуриха участие в следващата фаза на надпреварата.

"Нерадзурите" изнесоха чудесен мач, като головете за тима на Андреа Страмачони отбелязаха Уесли Снайдер, Юто Нагатомо и Коутиньо. Холандецът и японецът се разписаха през първото полувреме, а младият бразилец се разписа през втората част.

В първите минути на срещата възпитаниците на Мишо Кръстичевич не се притесниха особено от именития си съперник, но и не стигаха до чисти голови положения. След няколко корнера в 15-тата минута Анте Вукушич би от далечно разстояние, но топката мина покрай вратата на гостите.

В 18-тата минута Интер поведе. Диего Милито се пребори с Горан Милович за една висока топка, проби в наказателното поле на хърватите и пусна пас към Снайдер. Холандецът на свой ред излъга Милович, а след това и неговите колеги в отбрана – Авдия Вършайевич и Горан Йозинович, преди да забие топката в мрежата зад Горан Блажевич.

В минутите след попадението Хайдук се опита да създаде опасности пред Самир Ханданович, но атаките на тима от Сплит се развиваха прекалено бавно, за да затруднят отбраната на "нерадзурите". В същото време отборът от Милано правеше добри контраатаки и при една от тях Родриго Паласио напредна отдясно и стреля, обаче Блажевич спаси.

Към края на полувремето домакините се пробваха да натиснат своя противник, но не създадоха някакви кой знае какви положения. В 34-тата минута Филип Озобич шутира от малък ъгъл и Ханданович улови топката, а малко след това 21-годишният хърватски полузащитник би над напречната греда. Междувременно и включилият се в предни позиции Йозинович опита да стреля, но ударът му беше блокиран.

И капитанът на Хайдук Анте Вукушич не успя да намери целта с глава, преди да се стигне до втори гол за гостите. Юто Нагатомо проби отляво, отправи удар и кълбото рикошира в крака на Марио Малоча, след което влетя зад Блажевич – 2:0 за тима на Андреа Страмачони.

В началото на втората част първият шут беше към Ханданович, който се справи без проблеми. По-опасният състав обаче беше Интер. В 48-мата минута Камбиасо пропусна да направи резултата класически, след като стреля неточно с глава. Малко  по-късно пък Джонатан пусна добър пас към Милито, който опита удар с пета, но не сполучи.

В 55-тата минута Вукушич отправи изстрел от фаул, обаче Ханданович спаси. Десетина минути по-късно Вукушич шутира опасно, но Валтер Самуел съумя да избие в корнер. Хърватите не се предаваха, въпреки че при този резултат и при тази игра на "нерадзурите" обрат беше малко вероятен.

В 67-мата минута Паласио можеше да вкара впечатляващо попадение, но Блажевич с мъка изби кълбото, което отиваше точно под напречната греда. В 73-тата минута обаче възпитаниците на Страмачони решиха всичко в този мач. Паласио, който се беше преместил отляво, подаде към Коутиньо и бразилецът се разписа.

В 77-мата минута влезлият като резерва Антон Маглица пропусна да намали, след като беше изведен сам срещу Ханданович, опита се да го прехвърли, но междувременно защитниците на Интер се бяха върнали и изчистиха, преди топката да влезе във вратата им.

Три минути по-късно Маглица отново не успя да отбележи, като този път Ханданович беше преградата пред нападателя на Хайдук. В самия край на мача Фреди Гуарин, Джонатан и Паласио можеха съвсем да засрамят домакините, но или ударите на "нерадзурите" бяха неточни, или Блажевич се отличаваше с добри намеси. Така Интер постигна убедителна победа с 3:0 и вече гледа към плейофите за влизане в групите на турнира Лига Европа.

Хайдук Сплит – Интер 0:3

0:1 Снайдер 18
0:2 Нагатомо 44
0:3 Коутиньо 73

Хайдук Сплит: Блажевич, Милович, Вършайевич, Йозинович, Малоча, Андрияшевич (Милич – 54), Оремуш (Томаш – 78), Радошевич, Чакташ, Озобич (Маглица – 46), Вукушич

Интер: Ханданович, Силвестре, Санети, Киву (Самуел – 46), Нагатомо, Джонатан, Гуарин, Камбиасо, Снайдер (Коутиньо – 66), Паласио, Милито (Ливая – 76)