Интер разплака Наполи на "Сан Паоло" и отива на 1/2-финал

Интер стана поредният сигурен участник на 1/2-финал за Купата на Италия. Тази вечер "нерадзурите" надиграха с 2:0 Наполи на "Сан Паоло" и си осигуриха участие в следващата фаза. Резултатът за гостите откри Стеван Йоветич в 74-ата минута с прекрасно изпълнение от далечна дистанция, а в добавеното време на мача Адем Ляич реши всичко с втори гол за своя тим. Силен мач за Интер направи и вратарят Самир Ханданович, който спаси доста положения създадени от неаполитанците.

През първото полувреме Наполи бе отборът, който по-често застрашаваше вратата на съперника. В 13-ата минута Маноло Габиадини отправи далечен удар, който обаче бе спасен от Самир Ханданович. След това в 26-ата минута домакините пропуснаха най-добрата си възможност като Иван Стринич проби отляво и намери на прекрасна позиция Хосе Кайехон в наказателното поле, испанецът стреля от движение, но не успя да преодолее вратаря.

Натискът на домакините продължи и в следващите минути, като в 33-ата Габиадини получи прекрасно центриране в наказателното поле и отправи удар от движение, който обаче отново бе спасен от Ханданович, а и нападателят се оказа, че е в засада. В 42-ата минута Алан стреля доста неточно отдалеч, а в самия край на полувремето Габиадини отправи нелош изстрел от фаул, но за пореден път Ханданович бе непреодолима преграда пред голлинията на гостите.
И второто полувреме започна с положение за Наполи, като Дрис Мертенс стреля от далечна дистанция, но отново не затрудни Ханданович.

Постепенно обаче Интер заигра далеч по-опасно. В 62-ата минута гостите за пръв път поставиха под напрежение Хосе Рейна. Стеван Йоветич отправи хубав далечен удар, но вратарят се намеси добре и спаси. В 66-ата минута "нерадзурите" имаха нов нелош шанс, като след разбъркване в наказателното поле Гари Медел стреля от воле, но над вратата. Така в 74-ата минута по-добрата игра на Интер доведе и до откриване на резултата. Йоветич бе оставен да напредне с топка в крака и с прекрасен изстрел от около 25 метра препарира Рейна за 0:1.

До края Наполи се хвърли в атака в търсене на изравняването. Влезлият като смяна Гонсало Игаин пропусна нелош шанс с глава, а малко по-късно Ханданович направи поредно страхотно спасяване след далечен удар на Мертенс. В 88-ата миунта белгиецът опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле, но всъщност получи втори жълт и червен картон, като остави съотборниците си с човек по-малко на терена.  В добавеното време на мача пък Интер окончателно подпечата успеха си, като след една контра Адем Ляич изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира за крайното 0:2.

Така Интер продължава напред. В следващата фаза "нерадзурите" ще срещнат победителя от сблъсъка между Лацио и Ювентус, който ще се изиграе утре. На 1/2-финал победителят се определя в две срещи, които ще се играят съответно на 27 януари и 2 февруари.