Класиране

Серия -А - Резултати

Брояч

Сампдория попари Интер с гол в края

Интер се издъни у дома срещу Сампдория и врътна равенство 1:1 в среща от 14-ия кръг на Серия "А", която се игра на стадион "Джузепе Меаца" в Милано.

Отборът на Валтер Мадзари не се представи убедително и изпусна преднината си в самия край на срещата.

Фреди Гуарин откри резултата с гол в 18-ата минута, а колумбиецът нацели и греда през второто полувреме.

В 89-ата минута резервата Ренан изравни за Самп и донесе точката на тима си.

След тази среща Интер е на 4-ото място в класирането с актив от 27 точки, а Самп е на 19-ото място с 11 точки.

Гостуващият отбор започна по-активно срещата през първите минути и стигна до три удара само в рамките на десетина минути, макар че и трите бяха неточни.

"Нерадзурите" пък изпитваха сериозни трудности да поемат контрола над мача и отборът се представяше слабо в началните минути.

В 15-ата минута Паласио центрира остро в наказателното поле, след което се стигна до суматоха около пеналтерията на гостите, но в крайна сметка защитата на Самп се справи добре и топката бе изчистена.

Две минути след това Интер поведе в резултата с гол на Гуарин. Алварес развинти защитата на Сампдория и с прекрасен пас пусна топката в малкото наказателно поле, след което колумбиецът я вкара със силен удар във вратата от близка дистанция и малък ъгъл.

В 23-ата минута Алварес направи страхотен пробив и отново развинти отбраната на гостите, след което Камбиасо стреля от 15-ина метра, но топката не намери очертанията на вратата.

Въпреки надмощието, което поеха домакините, темпото на игра не бе високо през първия половин час игра.

В 32-ата минута Гуарин опита да пробие в наказателното поле и да отправи удар от близка дистанция, но в последния момент при опита си да излъже противников футболист топката излезе в аут.

Няколко минути след това домакините получиха пряк свободен удар от около 25 метра, а Камбиасо центрира остро в наказателното поле, но стражът на Самп улови топката.

Гостите имаха прекрасен шанс за гол и в 40-ата минута Едер отклони центриране на Паломбо към вратата, но стражът на Интер със страхотен плонж изчисти кълбото.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и резултатът се запази на почивката.

Второто полувреме започна силно за домакините, които създадоха няколко атаки през първите минути.

В 50-ата минута Тайдер получи страхотен пас пред малкото наказателно поле, но действа разконцентрирано и не успя да се възползва от перфектното положение.

Минута по-късно Гуарин имаше шанс да стигне до попадение и да удвои преднината на своя тим, но ударът на колумбиеца срещна страничната греда.

Генуезци изравниха резултата в 53-ата минута, но попадението им бе правилно отменено заради засада на Едер.

Пет минути след това Паласио бе намерен около дъгата и отправи силен удар, който обаче рикошира в тялото на противников футболист.

Гостуващият тим се опита също да отговори с нещо опасно, но ударът на Поци от дистанция не сполучи и бе доста неточен.

В 69-ата минута Ковачич видя Джонатан, който подаде успоредно към голлинията, но нямаше кой да засече топката във вратата на Самп.

В 72-ата минута гостите можеха да вкарат, но ударът на Едер бе избит с мъка от Ханданович, след което Камбиасо изчисти топката в корнер.

Десет минути след това Габиадини опита да стреля от движение след пас на Паломбо в наказателното поле, но топката излезе в аут. В 87-ата минута Камбиасо получи страхотен шанс за гол, след като бе намерен от Паласио около границата на наказателното поле, но ударът му бе спасен.

В 89-ата минута Сампдория попари неприятно домакините след гол на Ренан. Той отправи перфектен удар от 22-23 метра, който влезе в долния ляв ъгъл на вратата, на Интер. Така гостите стигнаха до ремито.

ИНТЕР - САМПДОРИЯ 1:1

1:0 Гуарин 18'
1:1 Ренан 89'

ИНТЕР: Ханданович, Санети, Джонатан, Роландо, Кампаняро, Жуан, Камбиасо, Гуарин (82 - Мудингай), Алварес (86 - Белфодил), Тайдер (62 - Ковачич), Паласио

САМПДОРИЯ: Да Коща, Паломбо, Гасталдело (43 - Реджини), Коста, Мустафи, Де Силвестри, Сориано, Обианг (86 - Ренан), Едер, Поци (73 - Сансоне), Габиадини