Интер отпадна от турнира за Купата на Италия

Рома спечели с 3:2 срещу Интер във втори полуфинален двубой от турнира за Купата на Италия и след успех в първата среща с 2:1 се класира за финала в надпреварата за рекорден седемнадесети път.

В последния мач, който е на 26-ти май, "джалоросите" ще се изправят срещу своя голям градски съперник Лацио и ще се опитат да спечелят своя десети трофей от турнира, като по този начин станат първият италиански отбор със сребърна звезда на екипа.

Въпреки че "нерадзурите" откриха резултата в 22-рата минута чрез Джонатан, "вълците" осъществиха пълен обрат през второто полувреме, когато Матиа Дестро се разписа на два пъти, а Василис Торосидис вкара второто си попадение с фланелката на римляните.

Десет минути преди края на редовното време, когато голяма част от привържениците на миланския тим бяха напуснали "Джузепе Меаца", Рикардо Алварес намали с изстрел от дъгата пред противниковото наказателно поле.

Интер имаше сериозни проблеми с контузени и наказани играчи. Общо дванадесет състезатели на отбора, воден от Страмачони, отсъстваха поради различни причини. На загрявката преди първия съдийски сигнал от титулярите на домакинския състав отпадна и Естебан Камбиасо, който се контузи. На мястото на аржентинеца започна Джонатан.

В същото време Аурелио Андреацоли не трябваше да се справя с подобни неприятности. Наказани бяха Николас Бурдисо и Пабло Освалдо, обаче всички останали футболисти бяха готови да преследват класиране за финала на 26-ти май.

Рома можеше да поведе още в 3-тата минута, когато след хубава комбинация в предни позиции Алесандро Флоренци проби в наказателното поле на домакините и центрира към Маркиньо, но Самир Ханданович блокира подаването. Малко след това словенският вратар закова топката в прегръдката си след шут на Франческо Тоти от фаул.

В 14-тата минута Рикардо Алварес стреля от далечна дистанция, обаче кълбото мина покрай вратата. Осем минути по-късно Алварес, Томазо Роки и Джонатан осъществиха атака като по учебник и бразилецът отбеляза първото си попадение от началото на сезона. Секунди след това Езекиел Скелото изведе Роки, но този път гол не падна. Постепенно доминацията на "нерадзурите" се усили. Особено по десния фланг, където оперираха Джонатан и Алварес, тимът на Андреа Страмачони изглеждаше впечатляващо.

Все пак в 33-тата минута "джалоросите" можеха малко изненадващо да изравнят. Маркиньос шутира силно от далечно разстояние, топката се отби в крака на противников футболист и излезе в корнер. Минута по-късно Матиа Дестро пропиля златен шанс да вкара. До края на полувремето резултатът не се промени, въпреки че в последната минута Флоренци се озова очи в очи с Ханданович, но не успя да го преодолее, а при последвалия корнер Тоти се пробва да отбележи от ъглов удар, обаче словенецът отново внимаваше и изби.

Веднага след почивката Тоти отправи мощен далечен шут, но не намери очертанията на вратата. После и Даниеле де Роси опита изстрел, обаче и той не уцели. В 54-тата минута и Василис Торосидис пропусна идеална възможност – той остана сам срещу Ханданович, но докато си нагласи кълбото, Валтер Самуел притича и изчисти.

Минута след това защитата на Интер изпусна и Дестро, който не сгреши – 1:1. 22-годишният нападател, който е юноша на "нерадзурите", се възползва от великолепния пас на Ерик Ламела и ги наказа за втори път през настоящата кампания. След попадението Маркиньос стреля високо над напречната греда.

В 69-тата минута "вълците" стигнаха до втори гол, който на практика ги класира за финала. Де Роси изведе Балдзарети, който пусна кълбото успоредно на голлинията към Дестро. Младият футболист вкара за трети път в полуфиналните двубои и хвърли в екстаз привържениците на римляните. Само пет минути по-късно Торосидис разстреля Ханданович с чудесен шут и доуби интригата в срещата.

Третото попадение в полза на гостите накара голяма част от тифозите на Интер да напуснат стадиона. Разочарованието от проваления сезон беше огромно, но въпреки това момчетата на Страмачони не се предадоха и в 80-тата минута Алварес се разписа след хубава индивидуална акция и удар от дъгата пред противниковото наказателно поле.

В заключителните минути на мача Тоти и Додо пропуснаха да направят победата на своя отбор още по-изразителна, но не съумяха и така с общ резултат 5:3 Рома се класира за финала в турнира за Купата на Италия, където ще срещне своя голям градски съперник Лацио.

Интер – Рома 2:3

1:0 Джонатан 22