Шампион на Южна Америка до 17 г. (2009)

Supercoppaitaliana.pngСуперкупа на Италия (2010).

Coccarda Coppa Italia.svg Купа на Италия: (2011)

Фелипе Коутиньо (Бразилия) – Роден е на 12.06.1992 г. в Рио де Жанейро. Висок е 171 см и тежи 72 кг. Играл е за Васко да Гама (2009-10), Интер (от 2010).

Бразилският талант Коутиньо бе купен от Интер едва на 17 г. „Нерадзурите” обаче го оставиха до навършване на пълнолетие да играе за родния си клуб Васко да Гама. За атакуващият халф „нерадзурите” платиха 3,8 млн. евро.

Коутиньо започва професионалната си кариера за „мореплавателите” през 2009 г. в бразилската втора дивизия. Младокът записва 12 участия, а през следващия вече е в елита, като действа зад централния нападател Бобо. Първите си голове – два, вкарва при победата срещу Ботафого (6:0), които го превръщат в титуляр.

В родината му го наричат още на галено Фелипиньо, притежава отлична техника, еднакво силни са му и двата крака. Добър дрибльор е и има поглед върху играта, а също и точен удар. Според бившия бразилски национал Карека, Коутиньо му напомнял за легендата Зико. Има 5 мача с 3 гола за юношеския отбор на „селесао” до 17 г.

На 15 юли 2010 г. талантът пристигна на клубната база „Апиано Джентиле”, където в 19 часа бе официално представен като футболист на „нерадзурите”. Рафа Бенитес не само го взе на подготовката в САЩ, но и го определи като бъдещето на Интер. Коутиньо дебютира в контролата срещу Манчестър Сити (3:0) на 31 юли 2010 г. в Балтимор, а в следващата – срещу Панатинайкос отбеляза и първия си гол. Тогава на почивката смени Камбиасо, а в 85-ата минута фиксира крайното 2:3.

Официалният дебют на бразилеца бе за Суперкупата на Европа срещу Атлетико (М) в Монте Карло. На ст. „Луи II” той смени в 79-ата минута Снайдер, а 4 по-късно Агуеро подпечата победата (0:2) на „дюшекчиите”.

Първият мач на Коутиньо в Серия „А” бе в първия кръг при гостуването на Болоня (0:0) на 30 август 2010 г., когато влезе на мястото на Горан Пандев. Рафа Бенитес го пусна като титуляр, при това с пълни 90 минути в мача срещу Вердер (4:0) на 29 септември 2010 г. от Шампионската лига.

През лятото, когато Марио Балотели бе продаден на Манчестър Сити, президентът Масимо Морати заяви, че липсата му няма да се усети, защото Интер разполага с Коутиньо. Бъдещето ще покаже, дали босът е бил прав.