Интер довърши Клуж с класика в Румъния

Отборът на Интер се класира за 1/8-финал в турнира Лига Европа, след като записа нова победа, този път с 3:0 над ЧФР Клуж. "Нерадзурите" бяха спечелили първия мач у дома с 2:0 и с общ резултат 5:0 продължават напред. Първите два гола в днешното гостуване в Румъния отбеляза колумбийският халф Фреди Гуарин в 22-ата и 45-ата минута, а класическото 0:3 пък оформи младокът Марко Бенаси в 89-ата минута.

Гостите контролираха развитието на мача и в 22-ата минута след перфектна контраатака Родриго Паласио бе изведен зад защитата, той напредна до границата на наказателното поле и пусна за непокрития Гуарин, който нямаше проблем да отбележи за 0:1. След това домакините опитаха някакъв натиск, но в добавеното време на първото полувреме бяха наказани отново. Тогава Гуарин напредна в пеналта, вратарят излезе да пресече пробива му, но вместо да улови топката я изпусна в краката на Рики Алварес, който финтира защитник и върна за Гуарин и той от близо направи резултата 0:2.

През второто полувреме играчите на Клуж опитаха да направят загубата си поне малко по-почетна и добри възможности за гол се откриха пред Руи Педро и Сепси, но и двамата не успяха да се възполват. В същото време в 89-ата минута Антонио Касано копна една топка за Бенаси, който от воле я заби във вратата за крайното 0:3. В добавеното преме пък шансът отново обърна гръб на домакините и Хора удари напречната греда.

Така Интер си тръгна от Румъния с нов успех и вече може да мисли за следващия си съперник в турнира, който ще бъде английският Тотнъм.

ЧФР КЛУЖ - ИНТЕР 0:3 (0:2 в първия мач)
0:1 Гуарин (22)
0:2 Гуарин (45)
0:3 Бенаси (89)