Паласио носи успеха на Интер над ЧФР Клуж

Интер победи ЧФР Клуж с 2:0 в първа среща от 1/16 финалите на турнира Лига Европа и си спечели известно спокойствие преди реванша в Румъния. И двете попадения в мача бяха отбелязани от Родриго Паласио.

Първия си гол аржентинецът вкара в 20-тата минута. Десетина минути преди това 31-годишният състезател беше заменил своя сънародник Диего Милито, който се контузи.

Три минути преди края на редовното време Паласио получи великолепен пас от Матео Ковачич и прехвърли по чудесен начин вратаря на гостите Марио Фелгейраш за 2:0.

В първите минути на срещата гостите бяха по-активният от двата отбора, и макар че не тестваха Самир Ханданович, двамата нападатели на румънския тим Руи Педро и Еманюел Робер Маа отправиха опасни удари към вратата на "нерадзурите". В 7-мата минута Диего Милито се контузи тежко и трябваше да бъде заменен от Родриго Паласио. Изключително неприятна новина за наставника на Интер Андреа Страмачони.

Малко по-късно домакините създадоха първата по-интересна ситуация пред вратата, пазена от португалеца Марио Фелгейраш. Антонио Касано изведе Естебан Камбиасо с брилянтен прехвърлящ пас и аржентинецът се опита да намери своя сънародник Паласио. Топката обаче не стигна до 31-годишния нападател. Няколко минути след това Матео Ковачич шутира от далечна дистанция, но Фелгейраш внимаваше и закова кълбото в прегръдката си.

В 20-тата минута обаче нямаше какво да спре Паласио. Фреди Гуарин се пребори за топката в средата на терена и я подаде към футболиста, който се беше включил от резервната скамейка. Паласио напредна и отбеляза своето 15-то попадение от началото на кампанията.

Най-сериозната заплаха за мрежата зад Ханданович представляваше Габриел Мурешан. Играчът с номер 6 на няколко пъти изпробва мерника си и на няколко пъти кълбото профуча в опасна близост до вратата, пазена от словенския страж.

В 37-мата минута след грешка в отбраната на ЧФР Клуж Камбиасо изскочи сам срещу Фелгейраш, но португалският вратар запази хладнокръвие и спаси. Малко след това Касано нахлу в пеналта на гостите от Румъния, обаче в последния момент противников състезател изчисти топката.

В добавеното време на първата част Йонуц Рада стреля от фаул, но прати кълбото в аут, а на другия край на терена Ковачич шутира неточно. Заради многобройните прекъсвания реферът Михаел Кукулакис продължи полувремето с около четири минути и в последната от тях Рада отново нанесе изстрел от фаул, обаче в случая Ханданович направи страхотно спасяване.

Второто полувреме започна на високи обороти, като първият по-любопитен удар дойде в 52-рата минута. Касано обаче не намери очертанията на вратата. "Нерадзурите" атакуваха агресивно и бранителите на гостите бяха принудени да блокират изстрели на Гуарин и Камбиасо.

В 60-тата минута Мурешан стреля над вратата. Макар че трудно изнасяха топката, възпитаниците на португалския мениджър Пауло Серджо все пак не пропускаха възможност да използват пролуките в домакинската отбрана.

Темпото продължаваше да бъде високо, но постепенно и двата отбора позагубиха концентрация, и ако се изключи един неуспешен шут на Паласио, интересните положения на практика липсваха почти до края на мача. В 87-мата минута обаче Ковачич изведе Паласио очи в очи с Фелгейраш и аржентинецът прехвърли португалския вратар – 2:0. Така Интер си осигури комфортна преднина преди реванша в Румъния.

Интер – ЧФР Клуж 2:0

1:0 Паласио 20
2:0 Паласио 87

Интер: Ханданович, Силвестре, Ранокия, Нагатомо, А. Перейра, Гуарин, Камбиасо, Гаргано, Ковачич (Джонатан – 88), Касано (Алварес – 74), Милито (Паласио – 10)

ЧФР Клуж: Фелгейраш, Пиколо, Каду, Пинто, Камора, Годемеш (Мафтей – 39), Рада, Мурешан, Сепси, Руи Педро (Биеланович – 84), Маа (Ора – 79)