Интер е на полуфинал за купата след гол на Ранокия в 120 минута

Интер изстрада класиране на полуфинал за Купата на Италия, след като надви 3:2 след продължения Болоня. Нерадзурите продължават напред благодарение на гола Андреа Ранокия в 120-ата минута.

Интер, който е печелил купата на Италия 7 пъти, поведе през първата част с гол на Фреди Гуарин. В 77-ата минута резервата Родриго Паласио направи 2:0 и всички на "Сан Сиро" решиха, че мача е приключил.

Болоня обаче не мислеше така. Алесандро Диаманти намали с красив гол от фаул, а 4 минути след това МанолоГабиади изравни. В продълженията Интер на практика остана с 10 души, защото Касано получи контузия, а трите смени бяха направени.

Въпреки това Интер удари греда чрез Хавиер Санети, а Болоня пропусна добри възможности. В 120-ата минута Андреа Ранокия прати Интер на полуфинала с гол с глава след корнер.

Победата над Пескара в последния мач върна малко от самочувствието на Интер, след проблемите напоследък. Сега нерадзурите имаха друга задача - да отстранят Болоня и да се класират на полуфинал за Купата на Италия. Болоня не е стигала до полуфинал в турнира от 14 години.

Интер се класира за четвъртфиналите на турнира побеждавайки 2:1 Верона. Болоня пък надви Наполи на осминафиналите и то като го победи като гост.

Треньорът на Интер Андреа Страмачони не повика Милито и остави на пейката Родриго Паласио. В атака започнаха Томазо Роки и Антонио Касано. Гаргано и Камбиасо също седнаха на пейката.

Болоня обаче не направи ротации в състава. Треньорът Поли пусна златния тандем в предни позиции - Диаманти и Джилардино.

Началото на мача бе интересно. В петата минута Морлео центрира и Мота стреля с глава, но Ханданович спаси. Интер отговори веднага с удар на Гуарин от дистанция, който Алиарди спаси. После и Паскуато опита своя шанс, но Ханданович бе на място.

Първият реален шанс за гол се откри пред Касано. Той пое топката в средата, влезе в наказателното поле, спечели едно единоборство и опита шут с левия крак, но това не е силния крак на Антонио и удара не се получи.

В 20-ата минута Диаманти опита шут с левачката и топката облиза гредата отдясно на Ханданович. Пак Диаманти бе замесен в следващата опасност, като намери коридор за Паскуато и го изведе срещу Ханданович, но диагоналния удар беше твърде в центъра и вратаря на Интер лесно спаси.

В 34-ата минута Интер поведе. Гуарин овладя топката в дъгата пред наказателното поле, с един финт остави на земята двама съперници и след това с великолепен удар с десния крак не остави шансове на Алиарди - 1:0.

Това бе поредния гол на Гуарин в последно време. Халфът има 4 попадения и 2 асистенции в последните 6 мача на Интер.

Малко преди края на полувремето Болоня се активизира и имаше добри възможности. Мота центрира и Джилардино стреля добре с глава, но Ханданович с плонж отрази удара му. След това Диаманти опита да изненада стража на Интер, но не се получи.

На почивката и двамата треньори направиха по една смяна. Пациенца влезе на мястото на Гуаренте за гостите, а Камбиасо смени Бенаси за домакините. Треньорът на Болоня Поли хвърли всичко в атака и пусна втори нападател в лицето на Габиадини.

Диаманти нямаше късмет с един хубав диагонален удар от дистанция. Топката мина на сантиметри покрай страничната греда.

Антонио Касано можеше да реши всичко с втори гол, но на два пъти пропусна добри ситуации. При едната се подхлъзна и не успя да стреля, а при втората - остана сам срешу вратаря, но отново реши да шутира с десния крак, вместо с левия и не уцели вратата.

Болоня пък пропусна да изравни, след удар с плонж на Джилардино. Интер удвои аванса си в 77-ата минута с много спорен гол. Играчите на Болоня очакваха тъч в своя полза, след като защитник на Интер изрита топката от страничната линия. Тя попадна у Паласио, който спокойно финтира Пациенца и с фалцов удар от дъгата пред наказателното поле заби топката в ъгъла - 2:0.

Футболистите на Болоня дълго протестираха, че е имало тъч, но рефера Банти не се трогна. Само 3 минути след това обаче Болоня намали. Алесандро Диаманти изпълни перфектно пряк-свободен удар. Топката мина над стената, отклони се в напречната греда и спря в мрежата - 2:1.

Веднага след това Болоня бе близо и до изравняването. Центриране отляво бе отклонено от Ранокия на близката греда. Топката прескочи всички и срещна другия страничен стълб, след което спря в ръцете на Ханданович.

Все пак Болоня стигна до равенството в 84-ата минута. Великолепно центриране отдясно на Мота бе проспано от защитата. Джонатан падна и остави топката да стигне до Габиадини, който я засече от близо в мрежата за 2:2.

В ответната атака Интер вкара гол, който бе отменен също много спорно. Центриране от фаул бе засечено от Ранокия в мрежата, но съдията прецени, че е имало засада. Последните минути оставиха зрителите без дъх. Последва шут на Габиадини от дистанция, който Ханданович изби.

Интер отвърна с контра и центриране на Паласио, което бе отклонено от защитник, но Алиарди успя да избие. После пък Пациенца опита да предотврати продълженията с шут от разстояние, но не уцели вратата.

В продълженията умората надделяваше. Антонио Касано излезе от игра, за да получи лекарска помощ, заради схващане в бедрото. Диаманти също накуцваше. И точно тогава най-възрастния на терена показа какво е да си професионалист. Хавиер Санети направи изключителен рейд на скорост в наказателното поле и стреля. Вратарят Алиарди изби, но Санети опита добавка, която се отклони в страничната греда и излезе в аут.

Болоня също имаше великолепен шанс да вкара гол през второто продължение. Центриране отляво стигна до Габиадини, който стреля с глава от малък ъгъл, но Ханданович улови топката на голлинията. После Болоня профука още един шанс. Хубаво подаване в наказателното поле стигна до Габиадини, който стреля силно, но покрай вратата.

Мачът отиваше към дузпи, когато в 120-ата минута Интер вкара победното попадение. Центриране от корнер бе засечено от Ранокия с глава и параболичният му удар прехвърли лошо излезлия напред Алиарди. Това бе втория гол на защитника за сезона. Първият бе през октомври срещу... Болоня.

Интер продължава на полуфинала, където ще срещне победителят от сблъсъка Фиорентина - Рома, който е утре.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 2:2 (3:2 след прод.)