Интер преодоля Верона и продължава напред за Купата на Италия

Интер победи Верона с 2:0 в осминафинален двубой от турнира за Купата на Италия и така се класира за следващия етап от надпреварата, където ще срещне победителя от мача между Наполи и Болоня.

И двете попадения в срещата паднаха в началото на второто полувреме. Отбелязаха ги Антонио Касано и Фреди Гуарин. Българският нападател на "джалоблу" Валери Божинов се появи на терена в 53-тата минута и се отличи с няколко добри отигравания, но и с два сериозни пропуска.

В последните 15 минути от мача на вратата на домакините трябваше да застане Родриго Паласио, тъй като Лука Кастелаци се контузи, а Страмачони беше използвал всичките си смени. Аржентинецът се справи перфектно в ролята си на страж.

След като дълго време отсъстваше заради контузия Кристиан Киву се завърна в състава на Андреа Страмачони и излезе като титуляр срещу Верона. Сред стартовите единадесет на Интер попаднаха още играчи като Макдоналд Марига, Алфред Дънкан, Джонатан и Рикардо Алварес.

Гостите определено не се притесниха от името на своя съперник и в началото на срещата бяха по-активният от двата отбора. Защитата на "нерадзурите" обаче беше добре организирана и не допускаше грешки, въпреки че момчетата на Андреа Мандорлини действаха агресивно.

В 13-тата минута домакините отправиха удар към вратата, пазена от бразилеца Рафаел. Макдоналд Марига стреля неточно, а и много слабо. Преди това пък футболист на "джалоблу" блокира изстрел на Родриго Паласио. Възпитаниците на Страмачони не бързаха да атакуват.

В 20-тата минута Паоло Гроси опита да прехвърли Лука Кастелаци, но топката излезе в аут. Три минути след това Даниеле Кача се освободи от опеката на Киву и шутира, обаче кълбото прелетя покрай вратата. На другия край на игрището Антонио Касано стреля много опасно от фаул, но все пак гол в случая не падна.

В 42-рата минута аржентинците Родриго Паласио и Алварес направиха страхотна комбинация и атакуващият халф на миланския тим нанесе шут, обаче Рафаел спаси. Това беше и последната по-интересна ситуация през първото полувреме. Нулевото равенство се запази.

Малко след началото на втората част Алесандро Кароца тества Кастелаци, а после "нерадзурите" организираха контраатака и Алварес отправи удар, обаче Рафаел изби в корнер. В 50-тата минута пък Интер поведе. Груба грешка на Вангелис Морас позволи на Фреди Гуарин да изведе Касано и опитният нападател хладнокръвно преодоля стража на Верона.

Само две минути по-късно Алварес се озова на удобна стрелкова позиция и шутира, но топката профуча покрай десния страничен стълб на Рафаел. В 53-тата минута пък на терена се появи Валери Божинов, който замени Гроси. Минута след това домакините удвоиха преднината си.

Гуарин отправи изстрел от фаул и след рикошет в противников играч кълбото влетя в мрежата на гостите. Секунди по-късно Касано пусна чудесен пас към Паласио, но този път Рафаел се справи с шута на южноамериканеца. Тимът на Страмачони показваше великолепна игра след почивката.

В 63-тата минута Гуарин шутира от далечна дистанция, обаче ударът беше блокиран, а малко след това Касано осъществи пробив отляво и центрира към Хавиер Санети. Аржентинеца нанесе бомбен изстрел, но топката мина над напречната греда.

В 68-мата минута Паласио отново затрудни Рафаел, а после Божинов изуми "Джузепе Меаца" с невероятен пропуск. Българският футболист остана очи в очи с Кастелаци, обаче прати кълбото високо над вратата. В 77-мата минута Божинов се прояви и в положителна светлина, след като изведе Кача сам срещу вратаря на Интер.

Нападателят стреля много силно и Кастелаци спаси, обаче се контузи тежко. Тъй като Страмачони беше използвал всичките си смени, Паласио сложи вратарските ръкавици. В същия момент Мандорлини пусна в игра още един атакуващ състезател – Андреа Коко.

В 83-тата минута Божинов пак пропиля добър шанс да се разпише. До края на двубоя гостите така и не успяха да преодолеят Паласио, който се представи перфектно в ролята си на вратар и направи няколко страхотни спасявания.

Така Интер надви Верона и очаква да научи своя следващ съперник в надпреварата за Купата на Италия. "Нерадзурите" ще срещнат някой измежду Наполи и Болоня на четвъртфиналната фаза от турнира.

Интер – Верона 2:0