Интер удари гредите, Лацио - джакпота
Лацио продължава невероятното си представяне напоследък, като победи 1:0 Интер у дома. Орлите нямат загуба в последните 6 кръга, а в последните пет допуснаха само един гол във вратата си.

Истината е, че римляните имаха сериозен късмет. На два пъти Интер удари гредите зад Маркети при резултат 0:0. В края на мача обаче обичаният заподозрян Мирослав Клозе вкара победния гол. Германецът вкара красиво попадение с удар от движение и донесе трите точки за Лацио.

Благодарение на тях отборът на Петкович събра 33 точки и се изравни с третия Наполи. Интер остава на второто място с 34 точки, но рискува да изостане доста от лидера Ювентус, който играе утре. Нерадзурите загубиха трето поредно гостуване, след като спечелиха първите 6 в първентвото.

Един срещу друг се изправиха четвъртия и втория в класирането на Серия А. Само четири точки разделяха Лацио и Интер в подреждането. Орлите се представят отлично у дома този сезон, като в последните шест мача имаха пет победи и едно равенство. Отборът на Владимир Петкович нямаше загуба в последните 5 кръга въобще и допусна само един гол в последните 4.

Интер обаче идваше с намерението да доближи още повече лидера Ювентус. Нерадзурите загубиха само 2 от последните 17 мача с Лацио, но тези две поражения бяха при последните 2 визити на "Олимпико" (и двете с 1:3).

Лацио можеше да използва отново Мирослав Клозе, който водеше атаката, а Кандрева получи почивка от треньора и отляво действаше Лулич. В състава се завърна Конко на мястото на наказания Каванда.

Андреа Страмачони отново заложи на тандема Касано - Милито в атака, а Фреди Гуарин действаше зад гърба им. В защита отбора играеше с четирима като Перейра и Нагатомо бяха по двата фланга.

Първото полувреме не донесе огромни емоции. Лацио беше агресивен и действаше офанзивно, но липсваше завършващият удар. Много често добрите атаки бяха проваляни от последното подаване.

На почивката Страмачони промени схемата на игра и върна Санети като бек, а Нагатомо мина в полузащитата. Началото на второто полувреме бе равностойно, но постепенно Интер взе преимущество.

Естебан Камбиасо получи контузия и бе сменен от Родриго Паласио и това сякаш съживи нерадзурите. Интер създаде няколко отлични положения за гол и удари две греди. Лацио беше в глуха защита.

Първо Гуарин стреля извън наказателното поле и топката срещна страничната греда зад Маркети. Веднага след това Милито се отскубна от защитата и стреля по диагонала, но много неточно.

После Касано опита да нахлуе в наказателното поле, но не успя. За Лацио Ернанес стреля от фаул, но Ханданович спаси. След това Интер отново бе спрян от гредата. Тозипът Касано стреля с фалцов удар в далечния ъгъл, но топката пак срещна страничния стълб. След това се върна към точката за дузпата, където Нагатомо я засече, но Маркети успя да избие.

Паласио след това опита шут, който мина много близо до вратата. В последните 10 минути на срещата обаче Лацио се активизира. Първо Гонсалес отдясно центрира и Клозе се озова сам срещу Ханданович, но опита да спре топката вместо да стреля директно. Германецът не се справи и подари топката на вратаря.

В следващата атака Клозе се измъкна от Самуел и можеше да стреля, но се подхлъзна и ритна земята и падна. Явно тогава немецът получи травма, но още със следващото си отиграване вкара решителният гол. Маури пусна топката към Клозе през центъра и ветерана с едно докосване веднага стреля в далечния ъгъл за 1:0.

При гола Клозе усложни контузията си и веднага след това бе сменен от Флокари. До края Интер опита да натисне, но не стигна до гол. Победата бе за Лацио и за първи път в историята си Орлите спечелиха три пъти поред у дома срещу Интер.

ЛАЦИО - ИНТЕР 1:0
1:0 Клозе 82

ЛАЦИО: Маркети, Конко, Биава, Раду, Сиани, Ернанес (87 Диас), Маури, Гонсалес, Лулич (64 Кандрева), Ледесма, Клозе (85 Флокари)

ИНТЕР: Ханданович, Нагатомо, Ранокия, Самуел, Перейра (86 Парейра), Камбиасо (60 Паласио), Санети, Гаргано, Гуарин, Милито, Касано