Резервите на Интер не успяха да победят Нефтчи на "Сан Сиро"

Отборът на Интер завърши наравно 2:2 домакинството си на Нефтчи (Баку) от последния кръг в група "Н" на Лига Европа. Мачът на "Сан Сиро" бе без значение и за двата отбора, като треньорът на "нерадзурите" Андреа Страмачони използва възможността да даде шанс за изява на някои от резервните си играчи, които обаче не успяха да стигнат до победата в тази среща.

Интер откри резултата още в 9-ата минута, когато точен бе Марко Ливая след пас на Алваро Перейра. Гостите обаче показаха характер и успяха да възстановят равенството в 52-ата минута, когато капитанът на тима Садигов със страхотен удар от около 25 метра препарира вратаря Вид Белец. Радостта на гостите обаче бе кратка, тъй като две минути по-късно отново хърватинът Ливая засече с глава центриране на Юто Нагатомо за 2:1. И когато Интер вече се виждаше победител, в 89-ата минута гостите успяха да изненадат своя съперник и с гол на Каналес се добраха до престижното равенство на "Сан Сиро".

Така Интер завършва на втората позиция в крайното класиране с 11 точки, докато Нефчи е последен с 3 точки.