Автогол върна Интер на победния път

Интер победи Палермо с 1:0 в двубой от 15-тия кръг на Серия А и по този начин прекъсна серията си без успех в италианското първенство. Единственият гол в срещата беше всъщност автогол.

Отбеляза си го аржентинецът Сантяго Гарсия в 74-тата минута. Защитникът засече топката във вратата си след центриране на Андреа Ранокия отдясно.

Благодарение на победата си тимът от Милано заема третото място във временното класиране на италианското първенство.

В 4-тата минута заради грешка на вратаря на Палермо Самир Ужкани Хавиер Санети получи възможност да центрира към Родриго Паласио, но аржентинският нападател стреля прекалено слабо, за да затрудни албанския страж. Осем минути след това Валтер Гаргано даде страхотен дълъг пас към Диего Милито, обаче играч на "розанерите" блокира шута.

При последвалия корнер Валтер Самуел направи пропуск с глава, а в 20-тата минута Алваро Перейра шутира над напречната греда от фаул. "Нерадзурите" продължиха да натискат своя съперник, но отбраната на гостите беше подредена много добре и не допускаше опасности пред Ужкани.

Половин час след началото на срещата Милито се измъкна от опеката на Стийв фон Берген и отправи хубав шут, но все пак топката излезе в аут. Две минути по-късно Естебан Камбиасо беше точен, обаче и Ужкани се беше позиционирал чудесно и закова кълбото в прегръдката си.

Между 30-тата и 40-тата минута и сицилианците пропуснаха няколко възможности. Първо Йосип Иличич проби отляво, но шутира неточно от границата на противниковия пеналт, а после Едгар Барето опита изстрел от далечна дистанция, обаче Самир Ханданович внимаваше и изби.

Преди почивката Милито имаше няколко добри шанса да даде преднина на своя отбор, но във всяка от ситуациите беше лишен от късмет. Във втори пореден мач миланският състав изпитваше затруднения пред противниковата врата и това можеше отново да му коства успеха.

При старта на второто полувреме тимът на Андреа Страмачони беше по-настоятелен от своя съперник, обаче мерникът на състезателите в черно-синьо беше все така неточен. Пропуски направиха Паласио и Филипе Коутиньо, а в 59-тата минута и Андреа Ранокия шутира над вратата от удобна стрелкова позиция.

На другия край на игрището Пауло Дибала също стреля над напречната греда, а след това Коутиньо отново би неточно. Междувременно пък включилият се от резервната скамейка Фреди Гуарин центрира много хубаво отдясно, обаче Ужкани попречи на топката да стигне до футболист на противника.

В 74-тата минута "нерадзурите" поведоха благодарение на автогол. Ранокия напредна отдясно и центрира, а аржентинецът Сантяго Гарсия заби кълбото в собствената си мрежа.

В края на краищата именно грешката на южноамериканския бранител донесе трите точки на Интер. Миланският отбор прекъсна поредицата си без победа и се утвърди на третата позиция във временното класиране на Серия А.

Интер – Палермо 1:0

1:0 Гарсия (автогол)

Интер: Ханданович, Ранокия, Самуел, Жуан, Санети (Нагатомо – 64), А. Перейра, Гаргано, Камбиасо (Марига – 81), Коутиньо, Паласио, Милито (Гуарин – 64)

Палермо: Ужкани, Муньос, Фон Берген, Гарсия, Морганела, Пизано, Барето, Куртич, Иличич (Будан – 77), Бриенца (Джорджи – 68), Дибала (Заави – 79)