Иван Иванов и Партизан не издържаха срещу Интер

Сръбският шампион Партизан не можа да устиска нулевото равенство при гостуването си на Интер и да съхрани добри шансове да се класира за фазата на директните елиминации в Лига Европа. "Гробарите" не се уплашиха от името на съперника и направиха добър мач на "Сан Сиро", но в крайна сметка загубиха с 0:1 след гол на Родриго Паласио в 88-ата минута. Повечето чисти положения в мача бяха пред вратата на Партизан, но малко преди попадението на Паласио гостите на два пъти бяха близо до гола след светкавични контри. Българският национал Иван Иванов беше сред най-стабилно представилите се футболисти на Партизан. През първото полувреме той имаше известни проблеми с бързия Филипе Коутиньо, но бразилецът се контузи и трябваше да бъде сменен още преди почивката.

Успехът на Интер до голяма степен предреши крайното класиране в групата. "Синьо-черните" и Рубин имат по 7 точки, а Партизан и Нефтчи (Баку) са само с по 1 точка.

ИНТЕР - ПАРТИЗАН 1:0 (0:0)
1:0 Паласио (88)