Интер най-накрая би на "Меаца" и чака "росонерите"

Интер постигна първата си домакинска победа през този сезон, след като в двубой от шестия кръг на Серия А спечели с 2:1 срещу Фиорентина. И трите попадения в този мач паднаха през първото полувреме.

Диего Милито се разписа от дузпа в 17-тата минута, а 17 минути по-късно Антонио Касано удвои. Пет минути преди почивката Ромуло вкара с глава след центриране на Давид Писаро.

Втората част не беше на нивото на първата от гледна точка на положенията пред двете врати. Освен това гостите от Флоренция завършиха срещата с десет души, след като Гонсало Родригес получи втори жълт картон и беше изгонен.

Мениджърът на миланския тим Андреа Страмачони не можеше да разчита на шестима контузени футболисти, сред които личаха имената на Уесли Снайдер и Родриго Паласио. В тяхно отсъствие шанс за изява получиха Филипе Коутиньо и Антонио Касано, които не бяха сред титулярите в миналия кръг.

Наставникът на Фиорентина Винченцо Монтела пък заложи на същия титулярен състав, който се изправи и срещу шампиона Ювентус. На пейката за пореден път останаха футболисти като Матиас Фернандес и италианския национал Матиа Касани.

Може би окуражени от успеха на Сиена в четвъртия кръг, гостите започнаха агресивно, като още в началните секунди на срещата Мануел Паскуал опита шут от далечна дистанция. Малко след това Хуан Куадрадо направи чудесен пробив в половината на Интер, но пасът на колумбиеца към Паскуал не сполучи.

"Нерадзурите" обаче бързо отвърнаха на удара. В рамките на две минути Филипе Коутиньо и Естебан Камбиасо отправиха неточни изстрели към вратата, пазена от Емилиано Вивиано. И в двата случая домакините бяха много близо до гол.

В 16-тата минута тимът на Страмачони получи правото да изпълни дузпа. Гонсало Родригес игра с ръка в наказателното поле на своя отбор и съдията Антонио Джанокаро посочи бялата точка. Диего Милито превърна 11-метровия наказателен удар в попадение – 1:0 за състава от Милано.

Само две минути след гола си аржентинският нападател уцели напречната греда с прекрасен шут, а после Адем Ляич затрудни Самир Ханданович от фаул. Мачът определено оправдаваше очакванията за дерби. "Виолетовите", които в този двубой играеха с бели екипи, нямаха никакво намерение да се предадат лесно.

В 25-тата минута и Стеван Йоветич тества рефлекса на Ханданович. Минута след това черногорецът излезе на удобна стрелкова позиция, но беше блокиран точно в момента, преди да нанесе изстрел. Пет минути по-късно след една великолепна контраатака на Интер Милито се озова очи в очи с Вивиано, но не съумя да го преодолее.

Така се стигна до 34-тата минута, в която Антонио Касано удвои преднината на своя тим. Нападателят с номер 99 беше оставен абсолютно непокрит в пеналта на гостите и хладнокръвно пусна кълбото покрай Вивиано. Шест минути след втория гол на "нерадзурите" момчетата на Винченцо Монтела намалиха.

Давид Писаро центрира за Ромуло, който беше изпуснат от отбраната на домакините и с глава не остави никакви шансове на Ханданович. По-нататък положенията пред двете врати продължаваха да валят, пропуски направиха Йоветич и Милито.

В началото на второто полувреме отборът от Флоренция се хвърли в атака. Силен далечен удар на Факундо Ронкалия профуча покрай вратата на Ханданович, а след това Куадрадо стреля прекалено слабо, за да създаде проблеми на словенския страж.

В 56-тата минута голмайсторът за Фиорентина Ромуло премина покрай няколко играчи на съперника, но в края на краищата шутът на бразилеца беше неточен. Няколко минути по-късно обаче Родригес беше изгонен заради нарушение срещу Юто Нагатомо, което донесе втори жълт картон за аржентинския бранител.

Численото превъзходство на "нерадзурите" не личеше кой знае колко, но все пак в 72-рата минута Милито се измъкна от защитата на "виолетовите" и шутира опасно. В 75-тата минута отново Милито пропусна да удвои сметката си в този мач. Вивиано спаси силен удар на 33-годишния нападател.

До края на срещата така и не паднаха повече голове. Интер постигна първия си домакински успех през настоящата кампания, а Фиорентина записа трети пореден двубой без победа.

Интер – Фиорентина 2:1

1:0 Милито 17 (д)