Интер продължава да бие като гост

Интер продължава да играе силно като гост този сезон и взе третата си победа от три мача далеч от Милано. Нерадзурите надвиха 2:0 Киево във Верона. Мачът не бе никак лесен и отбора на  Страмачони имаше трудности, но успя да вземе успеха с голове на Гуарин и Касано.

До момента Интер е играл пет мача като гост този сезон във всички турнири и ги е спечелил всички. Първо надви Хайдук и Васлуй в Лига Европа, а след това подчини Пескара, Торино и сега Киево в Серия А.

В миналия кръг нерадзурите паднаха от Сиена у дома и бяха под напрежение. Съперникът Киево беше в още по-лоша форма - след победата на старта записа три поредни загуби.

Все пак Летящите магарета имаха по-доброто начало на мача. Хатемай опита рефлекса на Ханданович, а Серджо Пелесиер поиска дузпа след сблъсък с Валтер Самуел. Реферът обаче не се трогна.

Проблемите на Интер станаха още по-големи, след като Уесли Снайдер напусна контузен. Той бе сменен в 27-ата минута от Антонио Касано.

Киево бе по-добрия тим през първата част и Пелесиер стреля силно покрай вратата. Интер трудно създаваше ситуации, но откри резултата 2 минути преди паузата буквално от нищото. Юто Нагатомо опита центриране, топката се отклони сериозно и се озова на пътя на Фреди Гуарин, който останал съвсем сам я засече в мрежата за 1:0. Повторенията обаче оставиха съмнения, че Гуарин е бил в засада.

Киево продължи да атакува, а Интер да се защитава. Ханданович спаси удар на Марко Ригони от дистанция, а после отново отказа същия съперник, който изпълни чудесно пряк-свободен удар.

Интер отново показа колко ефективен може да бъде и вкара втори гол, който прекърши устрема на домакините. Касано овладя пас на Гаргано и с премерен удар в ъгъла не остави шанс на Сорентино.

Киево заслужаваше поне гол, но нямаше късмет. Страхотен шут на Крусадо от фаул срещна гредата. Дебютантът Самаса пък вкара гол в добавеното време, но беше в явна засада и това попадение не бе зачетено.

В крайна сметка Интер събра 9 точки и е на четвъртото място в класирането на 4 точки зад лидерите Ювентус и Наполи.

КИЕВО - ИНТЕР 0:2