Някой прокле "Сан Сиро" - нов срам за Интер насред Милано

Сиена постигна първата си победа в Серия А през този сезон, след като надви Интер с 2:0 в среща от четвъртия кръг, играна на стадион "Джузепе Меаца". Въпреки че владееха топката повече от своите опоненти и създадоха немалко голови положения, "нерадзурите" допуснаха множество груби грешки в защита и логично бяха наказани.

Иначе попаденията за тосканците отбелязаха Симоне Вергасола, който се разписа в 73-тата минута, и Франческо Валиани, вкарал във втората минута на добавеното време.

Малко изненадващо, мениджърът на Интер Андреа Страмачони остави на резервната скамейка капитана на своя състав Хавиер Санети. За сметка на това на игрището от първата минута се появиха новите попълнения Алваро Перейра и Валтер Гаргано.

Първият по-интересен удар в срещата беше отправен към вратата, пазена от Джанлука Пеголо. Фреди Гуарин стреля от далечна дистанция, обаче топката прелетя покрай левия страничен стълб на стража. В 10-тата минута пък Антонио Касано проби отляво и пусна кълбото към нахлулия в наказателното поле на тосканците Гуарин, който не успя да засече на празна врата.

Междувременно възпитаниците на Серсе Козми също се представяха много добре и след едно центриране отляво на Кристиано Дел Гросо Емануеле Калайо беше на косъм от това да нанесе изстрел с глава. Нападателят на Сиена обаче се размина с топката, а по този начин – и с почти сигурен гол.

При ответната атака Уесли Снайдер шутира от далечно разстояние, но право в ръцете на Пеголо. После пък гостите отново бяха близо до попадение, след като Калайо се измъкна от опеката на Юто Нагатомо и принуди Самир Ханданович да се намесва.

В 27-мата минута Естебан Камбиасо можеше да открие резултата. Удар с глава на аржентинеца беше спасен с мъка от Пеголо. Отборът от Тоскана бързо организира контраатака, след която кълбото излезе в корнер, а при изпълнението на ъглов удар Андреа Ранокия почти си отбеляза автогол.

До края на полувремето Снайдер и Ранокия пропуснаха добри шансове, а малко преди последния съдийски сигнал за първата част Диего Милито се строполи в наказателното поле на Сиена след съприкосновение с Пачи, обаче реферът Давиде Маса прецени, че нарушение не е имало.

Малко след почивката Алесандро Розина на два шутира покрай вратата, пазена от Ханданович, а преди това Касано и Снайдер тестваха Пеголо, без обаче да го затруднят сериозно. В 60-тата минута включилият се от резервната скамейка Рикардо Алварес отправи далечен изстрел, който профуча покрай левия страничен стълб на 31-годишния страж.

Около десет минути след това Уесли Снайдер за пореден път пробва да изненада Пеголо с шут извън пеналта и за пореден път не успя. "Нерадзурите" натискаха своя съперник, но момчетата на Серсе Козми се отбраняваха добре и не допускаха сериозни опасности пред вратата си.

Така се стигна до 73-тата минута, когато груба грешка в защитата на Интер позволи на Симоне Вергасола да излезе сам срещу Ханданович и да го матира – 1:0 за гостите. Сякаш отборът на Андреа Страмачони отново нямаше да спечели на своя стадион.

И въпреки че владееха топката повече от своя противник, а Касано и Филипе Коутиньо направиха големи пропуски, домакините не само, че не съумяха да изравнят, но допуснаха и втори гол.

Във втората минута на добавеното време двете резерви на Сиена Алесио Сесту и Франческо Валиани се подиграха с отбраната на Интер и последният се разписа, за да узакони втората загуба на "нерадзурите" в Серия А от началото на сезона.

Интер – Сиена 0:2

0:1 Вергасола 73
0:2 Валиани 90+2

Интер: Ханданович, Ранокия, Жуан, Нагатомо, А. Перейра, Гаргано (Коутиньо – 80), Гуарин (Алварес – 55), Камбиасо, Снайдер, Касано (Ливая – 85), Милито

Сиена: Пеголо, Нето, Фелипе, Пачи, Дел Гросо, Анжело, Д'Агостино (Родригес – 54), Вергасола, Розина (Сесту – 87), Зе Едуардо (Валиани – 78), Калайо