Нагатомо спаси Интер срещу Рубин
Интер и Рубин Казан направиха равенство 2:2 в двубой от група Н на турнира Лига Европа. Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но и двата пъти "нерадзурите" успяваха да изравнят, като вторият гол за тима от Милано падна във втората минута на добавеното време.

Вкара го японецът Юто Нагатомо, който се възползва от добро центриране на Диего Милито. Преди това Александър Рязанцев и Саломон Рондон бяха отбелязали за отбора от Русия, а Марко Ливая беше вкарал първия си официален гол с черно-синята фланелка.

Наставникът на домакините Андреа Страмачони беше решил да даде малко почивка на част от своите титуляри и вместо Уесли Снайдер и Диего Милито на терена се появиха Филипе Коутиньо и Марко Ливая. Холандецът и аржентинецът все пак бяха сред резервите и очакваха да излязат на игрището през второто полувреме.

Още в третата минута Интер можеше да открие резултата. Антонио Касано стреля от фаул, обаче вратарят на гостите Сергей Рижиков демонстрира чудесен рефлекс и спаси. В 5-тата минута и Самир Ханданович трябваше да се намесва след точен удар на Саломон Рондон.

След десетина минути, през които на терена не се случваше нищо кой знае колко интересно, Гьокдениз Карадениз проби отляво, пусна топката успоредно на аутлинията, но Валтер Самуел блокира паса. После пък Бебрас Натхо шутира неточно от далечна дистанция.

В 16-тата минута Джонатан събори Карадениз в наказателното поле на "нерадзурите" и съдията от Германия Дениз Айтекин не се поколеба да посочи бялата точка. Натхо изпълни 11-метровия удар, но специалистът в спасяването на дузпи Ханданович изби. Пръв до топката обаче стигна Александър Рязанцев и резултатът беше открит – 1:0 за Рубин.

Малко след попадението Рязанцев пробва далечен шут, но кълбото мина покрай вратата. След това тимът на Курбан Бердиев се затвори в собствената си половина в очакване на възможности за контраатаки. Домакините пък трудно си намираха удобни позиции за стрелба в сгъстената отбрана на руския отбор.

В 33-тата минута Коутиньо дриблира покрай няколко играчи на Рубин и шутира неточно. В ответната атака Роман Еременко също не успя да уцели очертанията на противниковата врата. Няколко минути по-късно пред Джонатан се отвори шанс да стреля, но състезател на гостите блокира шута. Кълбото отиде у Касано, който центрира за Марко Ливая, обаче хърватинът не успя да порази целта.

В 39-тата минута изключителна комбинация на Интер доведе до гол. С брилянтен пас Антонио Касано изведе Естебан Камбиасо, който центрира за Ливая и този път 19-годишният нападател не сгреши и отбеляза първото си официално попадение за представителната формация на "нерадзурите".

Голът накара руския тим да вдигне оборотите и в 44-тата минута Рязанцев пропусна да възстанови преднината на своя състав. 26-годишният атакуващ халф уцели греда. Въпреки усилията на двата отбора повече попадения през първата част не паднаха.

В началото на второто полувреме натискът на Рубин продължи. Първо Еременко затрудни Ханданович, а малко след това словенският страж съумя да блокира нахлулият в наказателното поле на домакините Карадениз.

В 53-тата минута при една велкиолепна контраатака Ливая беше изведен сам срещу Рижиков, но би над вратата. Преди това и Гуарин беше опитал силата на удара си, а няколко минути по-късно Хавиер Санети също стреля неточно. Футболистите на Андреа Страмачони набираха скорост.

В 59-тата минута Натхо центрира от корнер и топката попадна у Салваторе Бокети, който пропусна да накаже тима от своята родина. После Натхо нанесе изстрел от далечно разстояние, но кълбото прелетя на сантиметри от вратата на Ханданович.

Роман Еременко беше поредният играч на гостите, който пробва далечен шут. Финландският национал обаче също беше неточен. По-нататък Фреди Гуарин стреля от фаул от дъгата пред пеналта на Рубин, но топката излезе в аут.

В 76-тата минута комбинация с едно докосване между Диего Милито и Коутиньо позволи на бразилеца да отправи удар, който обаче мина покрай вратата. Венецуелецът Рондон пък можеше да се превърне в герой за своя отбор, след като стреля с глава след центриране от фаул. Нападателят не уцели вратата.

В 84-тата минута грешка в отбраната на Интер даде втори шанс на Рондон и този път южноамериканецът преодоля Ханданович. Привържениците на домакините със сигурност бяха изключително недоволни, тъй като по всичко личеше, че любимият им тим щеше да запише третата си загуба на своя стадион от началото на сезона.

Все пак във втората минута на добавеното време Юто Нагатомо посмали гнева на тифозите, тъй като се възползва от хубаво центриране на Милито и с изстрел от воле изравни. Интер обаче продължава да няма победа на "Джузепе Меаца" през настоящата кампания.

Интер – Рубин 2:2

0:1 Рязанцев 17