Интер: 2 положения, 2 гола, 3 точки

Интер показа, че може да бъде изключително клиничен и победи Торино с 2:0 като гост. Нерадзурите вкараха и двете си положения в мача и взеха трите точки. Торино игра силно и притискаше съперника в големи периоди от мача, но не успя да вземе дори точка. Това бяха първи попадения които Торо инкасира и първа загуба за сезона за новака в Серия А.

Диего Милито откри резултата още в 13-ата минута след груба грешка на Гаци. Аржентинецът вкара втория си гол за сезона с хубав удар от дистанция. Резервата Антонио Касано реши изхода от мача с попадение в 83-ата минута. Това бе втори гол за сезона и за италианския национал.

Интер спечели за девети пореден път като гост на Торино. Биковете ще чакат поне още една година, за да вземат първата си победа у дома срещу Интер от 1994 г. насам.

Еуфорията от дебютния мач за сезона за Интер отдавна отшумя. Тя беше заличена от първия домакински мач на нерадзурите - първия гол на Касано за отбора не предотврати загубата 1:3 от Рома. Интер обаче започна мача срещу единствения тим който не бе допуснал гол до момента - Торино, като фаворит. В последните 8 мача в Торино между двата тима нерадзурите неизменно печелят. Торо не е печелил този мач от 1994 г.

За Интер това бе втори мач срещу новак, след като разби 3:0 Пескара на старта. На вратата за нерадзурите застана възстановения от контузия Самир Ханданович, Касано и Паласио останаха на пейката, а само Милито бе в атака, като зад него действаше Снайдер. Не можеха да играят контузените Станкович, Киву, Оби, Мудингай и Марига.

В първите минути Торино беше много агресивен. Секунди след началото Гаци опита да изведе от дълбочина Згриня, но паса бе твърде силен. Бианки и Згриня бяха много активни. Интер пък действаше бавно и често губеше топката. Торино действаше организирано и не оставяше празни пространства за съперника.

В 13-ата минута Интер поведе при първото си положение в мача. Гаци сбърка и топката се озова у Милито, който веднага стреля от 25 метра и заби топката в ъгъла отдясно на Жиле - 1:0. Това бе първият гол, който Торино допусна от началото на сезона. Това беше втория гол на Милито за сезона.

Торино опита да отвърне с удар на Огбона от разстояние, но Ханданович внимаваше. Домакините не се уплашиха от гола, който допуснаха и веднага след него се втурнаха в атака в търсене на изравняване. Агресията обаче бе твърде голяма и Бианки и Масиело получиха жълти картони. Това обаче не донесе до нещо интересно пред вратата на Ханданович.

Битката се пренесе в средата на терена. Двата отбора пресираха съперника и го караха да греши. До почивката нямаше повече интересни моменти. Джонатан обаче получи травма и не се появи в игра след паузата. На неговото място за Интер влезе Рики Алварес. Той застана отляво на полузащитата, Алваро Перейра се премести като ляв бек, а Нагатомо - като десен.

Снайдер опита шанса си с удар от дистанция, но не уцели вратата. Треньорът на Торино Вентура направи двойна смяна. И именно влезлите на терена Меджорини и Черчи комбинираха, за да създадат възможност. Черчи намери Меджорини, който продължи за Бианки, който спря и стреля, но не успя да намери ъгъла и Ханданович лесно спаси.

Торо продължи да търси равенството. Хубава контраатака завърши с центриране на Бианки отляво към Меджорини, който останал сам срещу Ханданович стреля веднага, но уцели тялото на словенския вратар. Поспенно Торино натисна съперника и Интер се затрудняваше да излезе от своята половина. Страмачони смени Снайдер с Касано и именно това се оказа добрия ход

В 83-ата минута новото попълнение на Интер вкара втория си гол за сезона и реши изхода от мача. Алварес центрира отляво по земята, Милито пропусна топката, която попадна у Касано. Той я спря, завъртя се и стреля веднага. Топката спря в  мрежата на Жиле - 0:2. След като цяло второ полувреме Торино атакуваше, Интер вкара втория гол и реши мача.

Така с две положения за целия мач Интер вкара два гола и взе ценни три точки. Това бе девета поредна победа на нерадзурите в Торино срещу този съперник. След три кръга Интер има 6 точки и изостава на 3 от лидерите Юве, Наполи и Лацио.