Интер и Васлуй с хикс, "нерадзурите" влязоха в групите на ЛЕ (Фотогалерия)

Интер и Васлуй направиха 2:2 във втори плейоф за влизане в групите на Лига Европа и след успеха си с 2:0 в първия мач "нерадзурите" продължават участието си в турнира.

В срещата, играна в Милано, домакините трябваше да се справят с човек по-малко около час, след като в 33-тата минута Лука Кастелаци спря Ливиу Антал с нарушение и беше изгонен, а румънският отбор получи правото да изпълни дузпа.

Николае Станчу се разписа от бялата точка, но дори и останал с десет души, по-класният тим беше Интер и в 76-тата минута Родриго Паласио изравни. Само три минути след това обаче Фернандо Варела вкара с глава след центриране от корнер.

Във втората минута на добавеното време Фреди Гуарин оформи крайното 2:2. За състава на Мариус Шумудика не игра Живко Миланов.

Преди началото на срещата вратарят Жулио Сезар, който изигра основна роля при спечелването на Шампионската лига през 2010-та година, се сбогува с тифозите на Интер. След седем години на "Джузепе Меаца" бразилският страж ще смени отбора и първенството. Тимът, чиято врата ще пази, е Куинс Парк Рейнджърс.

Иначе мачът в Милано започна спокойно, като първата по-сериозна възможност дойде в 13-тата минута, когато Антонио Касано центрира от фаул и Валтер Самуел с глава уцели греда. В минутите преди и след удара на аржентинския защитник капитанът на гостите Николае Станчу стреля на два пъти, но и в двата случая заплахата за "нерадзурите" не беше голяма.

В 17-тата минута Осман Н'Дойе шутира от фаул, обаче топката прелетя високо над напречната греда. След това пък Ливиу Антал проби в наказателното поле на домакините, но не успя да намери Сабрин Сбурлеа. Тимът на Мариус Шумудика се стараеше, обаче и защитата на Интер внимаваше.

В 31-вата минута Антонио Касано изведе Филипе Коутиньо с чудесен пас, но бразилецът не съумя да преодолее вратаря на Васлуй Каталин Стратон. Само две минути след това Станчу намери Антал с великолепно подаване и Лука Кастелаци спря румънското крило с нарушение – дузпа за гостите и червен картон за опитния страж.

Влезлият на мястото на Касано словенски вратар Вид Белец не успя да спаси удара на Станчу от бялата точка и Васлуй поведе. Малко по-късно бранителят Пьотр Челебан пробва изстрел. Изведнъж отборът на Андреа Страмачони се озова в неприятна ситуация. До края на полувремето "нерадзурите" не допуснаха втори гол, но румънците заиграха с повече увереност.

След почивката първия шанс беше за Интер. Коутиньо проби в пеналта на гостите, обаче шутът му беше блокиран. В 55-тата минута пък неостаряващият Хавиер Санети нахлу отдясно, справи се с двама противникови футболисти и центрира, но до топката не можа да стигне никой от неговите съотборници.

Кълбото беше изчистено в корнер и след центрирането Стратон не можа да улови, обаче и Естебан Камбиасо не съумя да се възползва от грешката на румънския страж. В 66-тата минута вратарят на Васлуй спаси хубав удар от фаул на Фреди Гуарин.

Малко след това Родриго Паласио отправи изстрел, но топката беше избита в корнер, от който не последва нищо. На другия край на игрището Челебан се хвана за главата, след като пропусна прекрасна възможност да изравни. защитникът реши да стреля, при положение че нападателят Сбурлеа дебнеше наблизо.

Минута по-късно "нерадзурите" изравниха след страхотна контраатака. Коутиньо комбинира с Паласио и останал сам срещу Стратон, аржентинецът се разписа. Не мина много време и възпитаниците на Шумудика отново излязоха напред в резултата. Адриан Саладжеану центрира от корнер и бранителят от Кабо Верде Фернандо Варела отбеляза с глава.

В 84-тата минута Паласио можеше да изравни отново, но Стратон направи чудесно спасяване. Все пак в добавеното време на срещата Фреди Гуарин успя да вкара и оформи крайното 2:2. Интер влезе в групите на Лига Европа.

Фотогалерия

Лига Европа - Плейоф за влизане в групите
30 Август 2012
  Интер 2:2
Васлуй
  76' Родриго Паласио
  35' Станчу (д)

90+' Фреди Гуарин   79' Варела

33'
Кастелаци

82'                              46'