Интер тръгна с класика
Интер спечели с 3:0 срещу Пескара в среща от първия кръг на Серия А. "Нерадзурите" нямаха особени проблеми срещу своя съперник, който се завърна в италианския елит след 19-годишно отсъствие.

Две от своите попадения възпитаниците на Андреа Страмачони вкараха в рамките на две минути – 17-тата и 19-тата. Уесли Снайдер и Диего Милито стнаха автори на тези голове. Филипе Коутиньо също се разписа, десетина минути преди последния съдийски сигнал.

Гостите бяха без седем контузени футболисти, както и без наказания Родриго Паласио. В титулярния състав на миланския тим обаче място намериха Валтер Гаргано и Антонио Касано, които записаха своя дебют с черно-синята фланелка.

В началото домакините осъществиха натиск. В 4-тата минута Емануеле Кашоне уцели стената от фаул в опасна близост до вратата, пазена от Лука Кастелаци, а малко след това стражът на "нерадзурите" трябваше да се намесва при един пробив на Джанлука Капрари.

Интер се посъвзе след първоначалния щурм на "делфините" и в 12-тата минута Уесли Снайдер шутира от воле, но прекалено слабо, за да притесни вратаря на Пескара Матиа Перин. Малко след това Владимир Вайс нахлу в наказателното поле на Интер и потърси съприкосновение с капитана на Интер Хавиер Санети, след което се строполи в пеналта. Словакът получи жълт картон за симулация.

В 15-тата минута Капрари стреля от фаул и Кастелаци изби с мъка. Две минути след това тимът на Андреа Страмачони откри резултата. Хавиер Санети напредна отдясно, пусна пас към Диего Милито, който пък подаде към непокрития Уесли Снайдер и за холандеца не беше проблем да се разпише.

Само две минути по-късно Снайдер изведе Касано, а новото попълнение на "нерадзурите" предпочете да комбинира с Милито, който също отбеляза – 2:0 за Интер. Отборът от Милано се възползва по най-добрия начин от пространствата в защитата на домакините.

Възпитаниците на Джовани Стропа обаче не се предадоха и в 24-тата минута Джонатас отправи удар с глава. Преди това пък Кастелаци отново трябваше да избива след едно опасно центриране отдясно. В 31-вата минута Капрари получи страхотен дълъг пас от Кашоне, но не успя да вкара.

Няколко минути по-късно след триково изпълнение на фаул от страна на Снайдер Фреди Гуарин шутира от дъгата пред наказателното поле на "делфините", а след рикошет кълбото попадна у Милито, който обаче не съумя да го насочи в мрежата зад Перин.

В 43-тата минута Кастелаци направи невероятно спасяване. Дамиано Дзанон центрира отдясно към Кашоне, който стреля отлично с глава. Опитният вратар на гостите обаче показа страхотен рефлекс и изби в корнер. Така Пескара не стигна до гол през първото полувреме.

След почивката положенията пред двете врати сериозно намаляха. Домакините не можеха да намерят път към вратата на Интер, а Интер от своя страна понамали оборотите и рядко застрашаваше вратата на Перин. Все пак в 57-мата минута Снайдер центрира към Камбиасо, но аржентинецът нанесе неточен изстрел с глава.

В 58-мата минута пък Милито изведе Гуарин очи в очи с вратаря на Пескара, но младият страж излезе и предотврати опасността. Малко след това пък Симоне Романьоли попречи на Милито да отправи качествен шут от удобна позиция.

Последва дълъг период, в който нито един от двата състава не стигаше до чисти голови ситуации. В 76-тата минута обаче Милито изуми всички с пропуска си. Аржентинският нападател остана сам срещу Перин, който беше паднал на земята. 33-годишния играч обаче успя да стори по-трудното и прати топката в аут.

Все пак в 81-вата минута Милито се реваншира с още една асистенция, този път към Филипе Коутиньо. След това попадение мачът се доиграваше, Пескара не съумя да стигне до почетен гол, а "нерадзурите" тръгнаха с класическа победа в Серия А.

Пескара – Интер 0:3

0:1 Снайдер 17