Интер гледа към групите на Лига Европа

Интер спечели с 2:0 срещу Васлуй в първия плейоф за влизане в групите на Лига Европа. Цял мач за домакините от Румъния записа Живко Миланов, който се отличи с няколко добри пробива по дясното крило.

Иначе гостите от Италия контролираха срещата и пропуснаха да се поздравят с още по-убедителна победа. Първия гол отбеляза Естебан Камбиасо в 23-тата минута, а вторият падна в 73-тата минута – негов автор беше Родриго Паласио.

С този успех черно-сините се доближават до групите на Лига Европа, но все пак ще трябва да бъдат предпазливи на реванша, който е на 30-ти август на стадион "Джузепе Меаца".

Наставникът на отбора от Милано Андреа Страмачони не можеше да разчита на контузените Самир Ханданович и Кристиян Киву. В титулярния състав обаче попадна Дъглас Майкон, за когото продължават спекулациите, че може да напусне "нерадзурите".

Своя мач номер 800 с фланелката на Интер изигра легендарният Хавиер Санети. Преди старта на срещата и двата тима отбелязаха невероятното постижение на 39-годишния капитан на трикратните европейски шампиони.

Още от самото начало гостите взеха инициативата и в рамките на двете минути – между 3-тата и 5-тата – на два пъти претендираха за дузпа. Първо Живко Миланов докосна топката с ръка в наказателното поле на Васлуй, обаче съдията Бас Нийхус прецени, че действието на българина не е било умишлено.

После пък Диего Милито се срина в пеналта на домакините след съприкосновение с поляка Пьотр Челебан. Холандският рефер обаче отново даде знак играта да продължи. Постепенно румънският отбор се посъвзе, но не създаде някакви кой знае какви опасности пред Лука Кастелаци.

Интер обаче не се справяше много по-добре. Атаките на "нерадзурите" се разбиваха в сгъстената отбрана на Васлуй. В 21-вата минута пък Габи Мудингай беше принудително заменен. На мястото на белгийския халф влезе Юто Нагатомо.

Две минути след това гостите поведоха. Уесли Снайдер центрира от корнер към Андреа Ранокия, обаче кълбото не стигна до защитника. Осман Н'Дойе изби, но право в краката на Естебан Камбиасо, който от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на Дануц Коман – 1:0 за италианския тим.

В 28-мата минута Родриго Паласио стреля от далечна дистанция, но Коман внимаваше и улови топката. Малко по-късно Миланов получи кълбото отдясно и пусна пас към капитана на румънския вицешампион Лусиан Санмартеан, чийто удар беше блокиран от Майкон.

В 34-тата минута и Уесли Снайдер пробва удар от далечно разстояние, но Коман съумя да избие. Фреди Гуарин също пожела да тества стража на румънския състав, обаче на пътя на шута застана футболист с жълт екип и кълбото излезе в корнер.

В 41-вата минута Н'Дойе беше на крачка от това да изравни, но с върха на пръстите си Кастелаци отклони топката. Минута преди почивката пък левият бранител на Васлуй Адриан Саладжеану центрира към нахлулия в пеналта на Интер Ливиу Антал, обаче 23-годишният играч не успя да засече. На другия край на терена Паласио удари греда, а малко след това съдията сложи край на първата част.

Веднага след старта на второто полувреме Гуарин шутира точно, но прекалено слабо, за да затрудни Коман. Последваха няколко атаки на домакините, които обаче ги развиваха с толкова много пасове, че за защитата на "нерадзурите" не беше проблем да се справи с опасността.

В 54-тата минута Елиас Хараламбус и Дачиан Варга не се разбраха и позволиха на Майкон да нахлуе в наказателното поле на техния отбор, но бразилецът реши да стреля и прати топката високо над напречната греда. Три минути след това Гуарин за пореден път отправи далечен шут, който в случая беше неточен.

Малко по-късно колумбийският полузащитник пак не съумя да се разпише, след като се оказа последното звено в една бърза контраатака на Интер. 26-годишният халф шутира над вратата. В 68-мата минута пък Варга пропиля добра възможност за Васлуй.

По-нататък наставникът на румънския тим Мариус Шумудика на два пъти се хвана за главата, след като Живко Миланов получи чудесен пас в пеналта на гостите, но на свой ред не успя да подаде. После обаче българският краен бранител центрира към включилия се в атака Хараламбус, който стреля неточно.

В 73-тата минута Паласио реши всичко в мача, а сякаш и в сблъсъка. Снайдер намери аржентинеца в наказателното поле на Васлуй и нападателят с характерната плитка не пропусна да се разпише.

До края на мача вицешампионът на Румъния можеше да намали, но пропуски направиха Санмартеан и включилият се от резервната скамейка Сабрин Сбурлеа. Така Интер взе комфортна преднина преди реванша в Милано, който е на 30-ти август.

Васлуй 0:2
Интер

23' Естебан Камбиасо