Интер спечели последната си контрола преди старта на Серия А
Интер постигна победа с 3:0 над тунизийския Бизертин в приятелска среща, играна на "Стадио дел Лидо" в Локарно, Швейцария. Това беше последната контрола на "нерадзурите" преди старта на Серия А.

Головете за тима на Андреа Страмачони отбелязаха рожденикът Естебан Камбиасо и Родриго Паласио, който се разписа на два пъти. Иначе съставът от Милано контролираше мача и можеше да вкара още попадения, но пощади своя съперник.

Още в първата минута на срещата Коутиньо уцели греда. Бразилецът получи топката на границата на наказателното поле на тунизийския отбор и с техничен удар намери десния страничен стълб на вратата, пазена от Фарук Бен Мустафа.

Малко след това и пред Бизертин се откри добра възможност, но от фаул десетката на африканския тим Нур Хадира стреля неточно. В 7-мата минута пък Матлути можеше да вкара изключително попадение, след като насочи топката точно под напречната греда, но Кастелаци, макар и с мъка, успя да избие.

Две минути по-късно либиецът Ахмед Зуей беше изведен сам срещу опитния страж на "нерадзурите", обаче не съумя да овладее кълбото. Не мина много време и нападателят на тунизийския състав отново направи сериозен пропуск, като от близко разстояние прати топката високо над вратата.

В 14-тата минута Интер поведе. Родриго Паласио, който се намираше в пеналта на Бизертин, пусна кълбото към своя сънародник Естебан Камбиасо и със силен и точен шут от дъгата пред наказателното поле опитният полузащитник откри. Халфът се разписа на рождения си ден, днес той навърши 32 години.

Няколко минути след това Майкон не успя да вкара с глава след едно добро центриране отдясно. После бразилският десен бранител направи уникален пробив, но в последния момент изстрелът му беше блокиран от противников състезател.

В 31-вата минута Уесли Снайдер даде прекрасен извеждащ пас към Паласио и за аржентинеца не беше трудно да удвои. Без да се раздават на сто процента, възпитаниците на Андреа Страмачони комбинираха добре помежду си и в 35-тата минута пропуснаха да направят резултата класически. След двойно подаване между Коутиньо и Хавиер Санети младият бразилец се озова очи в очи с Бен Мустафа, но шутира неточно.

До края на полувремето далечни удари пробваха Майкон и Юто Нагатомо, а Коутиньо за пореден път не съумя да отбележи от удобна позиция. На другия край на терена сенегалецът Юсуф Мбенгей беше най-дейният, но въпреки това не успяваше да застраши сериозно Кастелаци.

След почивката Интер понамали оборотите, но пак стигаше до положения. В 49-тата минута Майкон центрира към Диего Милито, който свали с глава към Паласио и осмицата на "нерадзурите" шутира над напречната греда. Десетина минути след това играч на Бизертин тества Кастелаци от далечна дистанция.

В 60-тата минута Марко Ливая се опита да прехвърли стража на тунизийците, но безуспешно. Две минути по-късно изстрел на Мбенгей беше блокиран от бранител на тима от Милано, а след това Паласио отбеляза второто си попадение в мача.

Ливая напредна отдясно, пусна пас към Милито, който не можа да преодолее вратаря на Бизертин. Избитата топка обаче попадна у връхлитащия Паласио, който нямаше как да пропусне. В 71-вата минута пък Милито впечатли с чудесна самостоятелна акция, но не успя да се разпише.

Пет минути след това и Габи Мудингай изпробва своя късмет, но кълбото беше избито в корнер. В 82-рата минута отново Милито нанесе удар, обаче стражът на тунизийците внимаваше и спаси. В срещата нямаше повече голове и така Интер спечели последната си контрола преди старта на Серия А. Преди обаче да се изправят срещу Пескара другата неделя, в четвъртък "нерадзурите" ще излязат срещу Васлуй в двубой от Лига Европа.

Интер – Бизертин 3:0

1:0 Камбиасо 14
2:0 Паласио 31
3:0 Паласио 64

Съставът на Интер: Кастелаци, Силвестре, Жуан (Бианкети – 73), Майкон (Джонатан – 64), Нагатомо (Самуел – 46), Мудингай (Акампора – 87), Санети (Дънкан – 46), Камбиасо (Бенаси – 72), Снайдер (Ливая – 46), Коутиньо (Милито – 46), Паласио (Форте – 78)