Интер и Селтик направиха хикс в контрола

Селтик и Интер направиха 1:1 в приятелска среща, играна на стадион "Селтик парк" в Глазгоу, която беше част от празненствата на шотландците по повод на 125-годишнината на клуба. Контролата маркираше и годишнината от паметния финал между двата отбора за Купата на европейските шампиони през 1967-ма година.

Тимът, воден от Нийл Ленън, имаше по-добри възможности за гол от своя съперник и закономерно поведе в 41-вата минута. Крис Комънс вкара чудесно попадение.

По всичко личеше, че Селтик ще стигне до успеха, но в 89-тата минута Родриго Паласио успя да изравни, след като се възползва от един рикошет в наказателното поле на "детелините".

В 4-тата минута Селтик можеше да открие резултата. След центриране от корнер Чарли Мългрю засече с глава и топката мина на сантиметри от вратата, пазена от Самир Ханданович. Малко след това Крис Комънс тества вниманието на словенския страж от далечна дистанция.

Домакините игреха добре и в 18-тата минута Антъни Стоукс беше много близо до гол, обаче Ханданович спаси. Минута по-късно Виктор Уаняма също стреля, но неточно. В 25-тата минута пък Джо Ледли се справи с опеката на Кристиян Киву и шутира, но в последния момент Гуарин изби.

Не мина много време и Ханданович отново трябваше да се намесва след едно центриране отляво. После Мългрю пак отправи удар с глава, който пак беше неточен. В 31-вата минута пък след една добра комбинация пред наказателното поле на "детелините" Коутиньо стреля високо над напречната греда.

Междувременно мачът се изпълни с грубости, като в 36-тата минута Стоукс трябваше да напусне терена, след като получи контузия при по-остър сблъсък в средата на терена. Преди това пък Гуарин беше съборен от играч на домакините, но успя да продължи.

В 41-вата минута Крис Комънс отбеляза великолепно попадение. Той посрещна една топка, отбита от защитата на Интер след изпълнение на фаул и от далечно разстояние не остави никакви шансове на Ханданович – 1:0 за Селтик.

И през втората част сякаш именно Комънс беше основната заплаха за словенския страж на "нерадзурите". В 50-тата минута шут на шотландския полузащитник профуча малко над напречната греда.

Десет минути по-късно влезлият като резерва Родриго Паласио пусна хубав пас към Диего Милито, обаче 33-годишният аржентинец не успя да овладее кълбото. Малко след това и самият Паласио пропусна да се разпише от добра позиция.

В 77-мата минута Ханданович направи ново страхотно спасяване, избивайки топката след опит за прехвърлящ удар отдясно. Кълбото се беше насочило към мрежата зад словенеца и още един гол в нея щеше да реши всичко в мача.

В 84-тата минута Милито не успя да засече топката с глава след добро центиране на Гуарин, а две минути след това Кристиян Киву затрудни максимално вратаря на домакините Форстър с изстрел от далечна дистанция.

В 89-тата минута Интер изравни. Милито стреля, Форстър изби, но след това топката попадна у Паласио, който беше безпощаден – 1:1, и срещата завърши именно при този резултат.

Селтик – Интер 1:1