Интер победи словенци в контрола

Интер надви словенския Копер с 2:0 в приятелска среща, играна на стадиона в Роверето. И двете попадения за "нерадзурите" паднаха през второто полувреме – отбелязаха ги Валтер Самуел и Филипе Коутиньо.

Още от самото начало Интер взе инициативата, като в първите минути особено добро впечатление правеше Родриго Паласио. Аржентинецът успешно комбинираше със своя сънародник Диего Милито, както и с бразилеца Коутиньо. В 9-тата минута пък бившият футболист на Дженоа отправи първия по-интересен удар към вратата на Копер. Малко след това пък Фреди Гуарин стреля неточно от далечна дистанция.

В следващите десетина минути на мача с техничните си пробиви се отличи Коутиньо. При един от тях бразилският атакуващ полузащитник бе съборен на дъгата пред наказателното поле на словенския отбор и при последвалото изпълнение на фаул Гуарин затрудни максимално стража на Копер Ермин Хасич.

Няколко минути по-късно другият словенски вратар на терена – Самир Ханданович – също трябваше да се намесва. 28-годишният страж се справи с хубав изстрел на най-активния от състава на треньора Миливой Брачун – Денис Попович.

Коутиньо продължаваше да получава най-силни аплодисменти от трибуните заради желанието, с което играеше, а междувременно Милито изпъкна с няколко добри извеждащи паса към Паласио, който обаче не успя да се възползва от тях.

В крайна сметка първото полувреме на стадиона в Роверето завърши при резултат 0:0, като сгъстената отбрана на Копер неутрализираше атаката на "нерадзурите". Въпреки това минута преди почивката Милито беше много близо до попадение, но след удар на опитния аржентински нападател топката беше изчистена от голлинията от състезател на словенския тим.

През втората част на терена се появи Майкон и веднага раздвижи играта на своя отбор. Последните спекулации в медиите на Апенините пращат бразилския краен защитник в Реал Мадрид, въпреки че и настоящият европейски шампион Челси също участва в битката за подписа на футболиста.

В 56-тата минута Интер откри резултата. Гуарин центрира от фаул и намери непокрития Валтер Самуел, който се разписа с глава. След гола за миланския клуб Копер се опита да сътвори нещо любопитно пред вратата, пазена от Ханданович, а после и от Лука Кастелаци, но до някакви кой знае какви опасности в половината на "нерадзурите" не се стигна.

Вместо това Интер стигна до втори гол, дело на Коутиньо. Бразилецът се справи с четирима защитници на Копер, преди да забие кълбото зад Хасич. Във втора поредна контрола 20-годишният халф демонстрираше страхотна игра и по този начин даваше сериозна заявка за титулярно място през предстоящия сезон.

До края на мача с изявите си впечатление направиха младите нападатели на "нерадзурите" Марко Ливая и Лука Гаритано. Ново попадение в мрежата на словенците обаче така и не падна. Интер победи Копер с 2:0.

Интер – Копер 2:0