"Червеният" Интер мачка с 6:0, хеттрик на Милито

Интер започна предсезонните контроли с разгромна победа срещу скромния Трентино. Обновеният състав на "нерадзурите" спечели с разгромното 6:0 пред 4500 зрители на "Стадио Пинета", а хеттрик наниза Диего Милито. Освен аржентинеца, с попадения се отличиха Фелипе Коутиньо, Естебан Камбиасо и младият Гаритано. На мача присъстваше и президентът на Интер Масимо Морати, а отборът за първи път излезе с новите си червени екипи.

Миланският гранд не срещна сериозна съпротива и поведе още с първия си удар. В 3-ата минута завърналият се от Еспаньол Коутиньо изненада стъписания вратар на Трентино, а млако по-късно Милито откри головата си сметка. В средата на полувремето привлеченият от Дженоа Родриго Паласио стреля опасно, но шутът му бе спасен. Милито покачи на 3:0 след центриране на Фреди Гуарин, а още преди почивката оформи хеттрика си, завършвайки хубава комбинация между Хавиер Санети и Паласио.

И след направените смени Интер бе пълен господар на терена. В 54-ата минута Камбиасо вкара пети гол във вратата на Трентино, а крайното 6:0 бе оформено от Гаритано след подаване на японеца Юто Нагатомо.

Трентино - Интер 0:6
0:1 Коутиньо (3)
0:2 Милито (7)
0:3 Милито (40)
0:4 Милито (42)
0:5 Камбиасо (54)
0:6 Гаритано (86)