Интер някак си би Чезена и не мърда от опашката за ШЛ

Интер направи още една важна крачка към Шампионската лига. Нерадзурите победиха, макар и трудно, изпадналия Чезена. С това Интер събра 55 точки, колкото имат Лацио и Наполи. Трите отбора делят третото място 3 кръга преди края.

Чезена доста изплаши Интер. След половин дузина пропуски през първото полувреме, главно на Пацини, Чезена удари греда, а после поведе в резултата. Голът бе на Чекарели. Интер изравни след минутка чрез Оби, а резервата Сарате вкара победния гол.

Андреа Страмачони продължава да води Интер към третото място. Откакто той застана начело на тима нерадзурите нямаха загуба. А победата над Удинезе в миналия мач увеличи възможността Интер пак да влезе в Шампионската лига. Треньорът не можеше да използва наказания Станкович и контузените Самуел, Киву, Санети и Кастайньос.

Изненадващата липса пък бе на Жулио Сезар, който не бе в групата. На вратата бе Лука Кастелаци. На върха на атаката бе Джампаоло Пацини, а на пейката остана Милито. Снайдер отново бе титуляр, както и новото попълнение Гуарин.

Срещу себе си Интер имаше съперник, който вече бе изпаднал от Серия А. Чезена нямаше победа в последните 16 кръга от средата на януари насам. Въпреки това атаката на гостите бе впечатляваща с играчи като Муту и Якуинта.

Първият шанс за Интер бе след четвърт час. Нагатомо нахлу в наказателното поле, финтира Фон Берген и стреля, но Антониоли изби. Интер явно бе подценил съперника, защото изпусна още доста чисти положения. В 21-ата минута Майкон бе сам срещу вратаря и подаде към Пацини, който на празна врата прати топката в ръцете на вратаря.

Последва още един пропуск. Майкон бе в отлична позиция след пас на Алварес, но не уцели вратата. После Гуарин намери Пацини, който стреля с глава в аут. Нападателят на Интер е известен с добрата си игра с глава, но този сезон още няма попадение с глава. После Лусио пропусна след пас на Алварес. Майкон и Оби също се включиха в списъка с пропуските и на почивката резултата бе 0:0.

Втората част започна с пропуск на Чезена. Лусио изгуби топката и позволи на гостите контраатака. Якуинта стреля с левачката, но високо.
После Пацини пропиля шанс за Интер, а в 54-ата минута Чезена удари гредата. Якуинта се освободи от Ранокия и с цялата врата пред себе си изненадващо нацели напречната греда.

И докато тук тифозите на "Сан Сиро" си отдъхнаха, то в 57-ата минута едва не получиха инфаркт. Чезена откри резултата. Чекарели навлезе в наказателното поле и стреля по диагонала. Топката спря в мрежата зад Кастелаци.

Още в ответната атака Интер изравни. Оби стреля от дистанция, топката се отклони във Фон Берген и излъга Антониоли - 1:1. Страмачони веднага пусна в игра Милито и Сарате. Това повлия на развоя.

В 72-ата минута Интер обърна резулта. Милито се измъкна от засадата и стреля. Антониоли изби, но топката попадна у Гуарин, който я пусна на Сарате и аржентинеца с глава я засече в мрежата - 2:1.

До края Интер намали оборотите и потърси сигурността. В 88-ата минута Якуинта изплаши "Сан Сиро", но от добра позиция не стреля както трябва. В добавеното време Поли можеше да вкара трети гол, но Антониоли успя да избие в корнер.

В крайна сметка Интер стигна до трите точки. Нерадзурите се изравниха с Лацио и Наполи. Трите тима имат по 55 точки и делят третото място. Лацио обаче има мач по-малко. Тази вечер Орлите срещат Удинезе, който има 52 точки. Откакто Андреа Страмачони дойде в тима Интер спечели 4 и завърши наравно в два мача. Следващата среща за нерадзурите е срещу Парма. Интер има и мач с Лацио в последния кръг.

ИНТЕР - ЧЕЗЕНА 2:1

0:1 Чекарели 57