Земетръс на "Сан Сиро", Марсилия изхвърли Интер секунди преди продълженията

Олимпик Марсилия изхвърли Интер от Шампионската лига, въпреки че загуби тазвечерния мач между двата отбора с 1:2. Заради гола си на "Джузепе Меаца" обаче френският тим ще играе на четвъртфинал, защото в първата среща беше спечелил с 1:0.

"Нерадзурите" отпаднаха драматично от най-престижния европейски клубен турнир, като поведоха в 75-тата минута чрез Диего Милито, но влезлият като резерва Брандао изравни във втората минута на добавеното време.

Малко след това пък вратарят на Марсилия Стив Манданда предизвика дузпа и беше изгонен, а Джампаоло Пацини се разписа от бялата точка. Попадението обаче нямаше как да зарадва привържениците на италианските вицешампиони.

Наставникът на Интер Клаудио Раниери не можеше да разчита на контузения Рикардо Алварес, както и на наказания Кристиян Киву. Мениджърът на френския отбор Дидие Дешан пък пусна сред титулярите Лоик Реми и Стефан М'Биа, които пропуснаха първия мач с италианския вицешампион поради травми.

Въпреки че в самото начало на срещата футболистите на Олимпик Марсилия действаха малко по-агресивно от своите опоненти, в 8-мата минута "нерадзурите" пропиляха страхотна възможност да открият резултата.

Комбинация между Форлан и Санети позволи на аржентинеца да пробие в наказателното поле на гостите. Капитанът на Интер пусна топката в малкия пеналт, тя се отби в противников състезател и попадна у Уесли Снайдер, който направи непростим пропуск.

Малко след това домакините отново бяха много близо до гол. Милито посрещна много добре едно центриране и само перфектната намеса на Стив Манданда попречи на 32-годишния нападател да отбележи.

В 18-тата минута удар на Реми с глава мина покрай вратата, пазена от Жулио Сезар. Това беше първата по-сериозна опасност пред бразилския страж. Французите малко изненадващо доминираха във владееното на топката, но пък вратарят им беше имал повече работа от своя колега от миланския отбор.

След дълъг период на затишие, в който единственото по-интересно беше един далечен изстрел на Жереми Морел, който по никакъв начин не застраши Жулио Сезар, в последната минута на първото полувреме Снайдер стреля точно от фаул, но Манданда спаси.

В добавеното време на първата част Майкон напредна по десния фланг и центрира към Форлан, чийто удар с глава не беше в очертанията на вратата на френския тим. Така почивката дойде при резултат 0:0, който удовлетворяваше състава на Дидие Дешан.

През по-голямата част от второто полувреме головите положения на практика липсваха. Полузащитата на гостите се справяше малко по-добре от халфовата линия на "нерадзурите", но и двата отбора бяха шокиращо немощни в предни позиции.

След като в 68-мата минута Деян Станкович шутира неточно от фаул, в 71-вата минута Марсилия можеше да отбележи. Матийо Валбуена центрира и включилият се в атака Сюлейман Диавара се извиси над бранителите на Интер, обаче Жулио Сезар изби.

В 75-тата минута Диего Милито за пореден път през този сезон се превърна в герой за своя тим. След центриране от корнер на влезлия като резерва Естебан Камбиасо, кълбото първо се озова у Валтер Самуел, а после – у Джампаоло Пацини. Изстрелът на 27-годишния нападател беше блокиран от защитник на френския състав, след което топката попадна у Милито и аржентинецът не сбърка.

Десет минути след попадението Майкон също можеше да се разпише, а след това и Камбиасо не успя да стреля хубаво с глава от добра позиция. Възпитаниците на Клаудио Раниери определено бяха по-дейният отбор в края на редовното време.

Точно когато всички очакваха да има продължения, Марсилия стигна до гол, а негов автор стана Брандао. Бразилецът беше сменил Лоик Реми в 88-ата минута, а вкара във втората минута на добавеното време на втората част.

Това обаче не беше всичко в този мач. Вратарят на гостите Стив Манданда предизвика дузпа, изкара си втори жълт картон и беше изгонен. Джампаоло Пацини беше точен от бялата точка, но това едва ли радваше особено феновете на Интер, тъй като италианският вицешампион отпадна от Шампионската лига, Олимпик Марсилия пък ще участва на четвърфинал.

Интер – Олимпик Марсилия 2:1