Интер и Катания с драматично равенство

Интер най-сетне прекъсна неприятна си серия от поредни загуби и мачове без отбелязано попадение. "Нерадзурите" и Катания направиха 2:2 в драматична среща, играна на "Джузепе Меаца".

На почивката домакините губеха с 0:2 след попадения на Алеандро Гомес и на Мариано Ицко. Въпреки че при втория гол за сицилианците имаше неотсъдена засада, слабата игра на италианските вицешампиони направи по-сериозно впечатление.

До 70-тата минута на срещата не се виждаше как Интер ще вкара попадение, но тогава Диего Форлан избухна, като първо се разписа, а после асистира на Диего Милито за изравнителния гол. До края на двубоя и двата тима имаха възможности да решат нещата в своя полза, но хиксът в Милано се запази.

Мениджърът на Интер Клаудио Раниери предпочете да остави Уесли Снайдер на резервната скамейка. През второто полувреме той щеше да се появи, след като преди почивката вицешампионът на Италия щеше да разочарова с изявите си.

В първите минути на срещата и двата отбора имаха своите шансове. Удари към вратата, пазена от Хуан Пабло Карисо, отправи Диего Форлан, а Франческо Лоди от сътава на гостите стреля неточно от фаул.

Днес уругвайският нападател на "нерадзурите" беше по-активен в сравнение с предишните няколко мача. В 14-тата минута Форлан шутира от далечна дистанция и затрудни Карисо, който не успя да улови топката, но близо до вратата на Катания нямаше други играчи на Интер, които да довкарат кълбото в мрежата.

Само минута по-късно Форлан пропусна да отбележи второто си попадение през този сезон. Центриране на Диего Милито намери уругваеца в много удобна позиция, обаче Карисо внимаваше и направи страхотно спасяване.

В 20-тата минута гостите от остров Сицилия поведоха. Алеандро Гомес, който още от самото начало тормозеше Юто Нагатомо, получи чудесен пас от Пабло Бариентос, преодоля японеца и разстреля Жулио Сезар.

Защитниците на "нерадзурите" определено изпитваха затруднения с бързите нападатели на Катания. Спортният директор на "росадзурите" Пиетро Ло Монако може би имаше право, когато миналата седмица посъветва ръководството на Интер да се поинтересува от възможността да привлече Гомес на "Джузепе Меаца"

Домакините владееха топката повече, но доколкото може да се каже, че упражняваха натиск, той беше прекалено хаотичен. В същото време сицилианците изглеждаха много опасно и в 37-мата минута Бариентос се измъкна от отбраната на "нерадзурите", но не съумя да се разпише.

Това обаче стори Мариано Ицко само минута по-късно. Пасът за гола обаче дойде от Джовани Маркезе. Телевизионните камери показаха, че 27-годишният краен бранител на Катания беше в положение на засада в момента, в който негов съотборник му подаде топката.

Попадението все пак беше зачетено и гостите вече имаха два гола преднина. Несправедливостта по отношение на Интер обаче нямаше как да бъде оправдание за слабата игра на италианските вицешампиони в шести пореден двубой.

На почивката публиката изпрати Раниери и играчите на "нерадзурите" с освирквания. Опитният наставник беше на път да запише една от най-срамните страници в историята на миланския клуб.

Две минути след старта на втората част Джампаоло Пацини и противников футболист се строполиха след сблъсък в наказателното поле на Катания. Реферът Доменико Чели прецени, че нарушение е извършил нападателят на домакините.

Малко след това Диего Милито стреля с глава право в Карисо след центриране на Снайдер от фаул, а и в случая беше отсъдена засада. Междувременно защитата на Интер беше заприличала на разграден двор.

На няколко пъти Жулио Сезар трябваше да излиза извън пеналта си и да се намесва в ситуации, от чиито повторения така и не стана особено ясно дали става дума за невероятни грешки в отбраната на "нерадзурите" или за засади, неотчетени от страничния съдия.

Все пак Интер на няколко пъти се размина с нов гол в своята врата. Времето обаче не течеше в полза на тима от Милано, а положенията пред Карисо почти липсваха. Не се виждаше как домакините ще стигнат до едно попадение, а вероятността да вкарат три и да победят изглеждаше нищожна.

В 66-тата минута Валтер Самуел отправи удар с глава след центриране на Снайдер от корнер, обаче стражът на Катания пак спаси. Карисо дори си позволи да се надлъгва с полеви състезател на Интер и се справи доста успешно.

В 71-вата минута аржентинският вратар най-накрая беше наказан за високомерието си. Диего Форлан проби отляво в наказателното поле на сицилианците и шутира толкова силно, че Карисо закачи кълбото, но не успя да го спре.

Това беше първи гол за уругвайския нападател в официална среща от месец октомври миналата година насам. Също така попадението беше първо за Интер от мача с Палермо насам. "Нерадзурите" направиха 4:4 с другия сицилиански тим в Серия А на 1-ви февруари.

Стадион "Джузепе Меаца" обаче избухна истински в 80-тата минута, когато Диего Милито получи страхотен пас от Форлан и опъна мрежата зад Карисо – 2:2 десет минути преди края на двубоя!

В 85-тата минута феновете на италианския вицешампион преживяха нов инфарктен момент. Влезлият като резерва Фелипе Сиймор остана очи в очи със стража на домакините Жулио Сезар, но ударът на чилиеца беше прекалено слаб

В добавеното време на двубоя Пацини направи невъобразим пропуск, за да бъде драмата пълна. Така Интер прекъсна серията си от поредни загуби и поредни мачове без гол, но за девети пореден път не успя да победи.

Интер – Катания 2:2