Болоня се подигра с Интер на „Джузепе Меаца"

Отборът на Болоня буквално се подигра с гранда Интер, побеждавайки го с класическото 3:0 на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано. Гостите, който са един от тимовете, заемащи местата малко над зоната на изпадащите, нямаха никакви проблеми срещу възпитаниците на Клаудио Раниери, вкарвайки три безответни гола.

Нападателят Марко Ди Вайо се превърна в герой за своите, отбелязвайки два гола само в рамките на шейсет секунди. Ди Вайо се разписа в 37-ата минута, а още в следващата атака направи 2:0 в полза на Болоня. Крайното 3:0 оформи Роберт Акуафреска, който се появи като резерва, заменяйки именно Марко Ди Вайо. Последният гол в срещата падна след асистенция на Жан-Франсоа Жиле в 86-ата минута.

След тази загуба Интер може да се смъкне до седмото място във временното класиране, ако Рома победи Парма. „Нерадзурите“ вече бяха изпреварени от Наполи, който тази вечер нямаше проблеми при гостувнето си на Фиорентина. Тимът от Неапол се наложи също с 3:0 след голове на Кавани, който вкара два, и Лавеци.