Рома съсипа Интер

Тази седмица и двата гранда на Милано се препънаха в Рим. Първо Милан загуби от Лацио с 0:2, а днес на "Олимпико" беше ред на Интер да изпие горчивата чаша, поднесена от отбора на Рома.

"Джалоросите" сразиха с 4:0 "нерадзурите" и по този начин се доближиха на две точки от тях във временното класиране на Серия А. С две попадения за успеха се отличи младият нападател Фабио Борини, който бе изпратен с аплодисменти при смяната му в 80-тата минута.

Другите голове за домакините вкараха Жуан в началото на срещата и Боян Къркич в нейния край. Така поредицата на Интер от незадоволителни резултати продължава.

Наставниците на двата тима излязоха с най-доброто, с което разполагаха в срещата между отборите на пето и шесто място във временното класиране на Серия А. Изходът от това дерби може да се окаже решаващ в края на сезона, когато се разпределят квотите за европейските клубни турнири.

Рома започна срещата по-активно от своя съперник, пропусна няколко добри възможности, но все пак поведе в 13-тата минута. Попадението отбеляза бранителят Жуан, който се разписа с глава след центриране от корнер.

Интер се опита да отвърне почти веднага чрез Диего Милито, но изстрел на аржентинеца беше спасен от Маартен Стекеленбург без особени проблеми.32-одишният нападател със сигурност се надяваше ако не да повтори, то поне да се доближи до постижението си от 4 гола срещу Палермо.

На "Олимпико" "джалоросите" продължиха да доминират. Чистите ситуации и пред двете врати обаче не бяха особено много. Двата тима си размениха по един опасен удар с глава – за Рома стреля Ерик Ламела, а за "нерадзурите" – Джампаоло Пацини.

Закономерно домакините все пак стигнаха до втори гол, а негов автор стана Фабио Борини. Младият нападател получи топката в наказателното поле на състава от Милано, преодоля по прекрасен начин опитния Валтер Самуел и отбеляза за радост на верните привърженици на римския клуб.

Положението на Интер не се подобри много след почивката. Малко след старта на втората част Борини вкара второто си попадение в мача и по този начин обезсмисли направените от Клаудио Раниери промени в отбора на италианските вицешампиони. От тима, направил седем поредни победи в Серия А, сякаш нямаше и помен.

До края на мача възпитаниците на Луис Енрике не спряха да търсят още голове, но Миралем Пянич например, който даде чудесния пас за първото попадение на Борини, не беше достатъчно концентриран пред Жулио Сезар.

Боян Къркич обаче нямаше този проблем. В 89-тата минута юношата на Барселона направи за смях защитата на вицешамиона на Италия и вкара, като по този начин поражението на Интер стана наистина срамно.

Рома – Интер 4:0