Милито избухна с 4 гола, а Миколи с 3 в невероятното шоу Интер - Палермо

Интер и Палермо направиха 4:4 в двубой от 21-вия кръг на италианската Серия А. "Нерадзурите" и сицилианците предложиха за втори път в рамките на един сезон истински спектакъл за феновете въпреки тежките условия за игра.

На заснежения терен головата виелица започна в 17-тата минута с попадение на Андреа Мантовани от Палермо, продължи с гол на Диего Милито, който щеше да вкара още три до края на срещата, а междувременно хеттрик за "розанерите" записа капитанът им Фабрицио Миколи.

Двата тима се раздадоха докрай, точно както през първия полусезон, когато двубоят помежду им приключи при резултат 4:3 за Палермо. Спечелената точка обаче не е от особена полза за Интер, тъй като Лацио и Удинезе взеха своите мачове срещу Милан и Лече.

Още от началните минути срещата се разви по-твърде любопитен начин, тъй като гостите започнаха доста агресивно и на няколко пъти успяваха да застрашат вратата, пазена от Жулио Сезар, преди да се стигне до попадение в 17-тата минута, дело на бранителя Андреа Мантовани. Защитникът се разписа след центриране на Фабрицио Миколи от корнер.

На "нерадзурите" обаче не им трябваше много време, за да изравнят. Диего Милито получи топката на добра позиция, след като Майкон центрира, а футболист на Палермо отклони топката към аржентинеца. Така статуквото на тежкия терен беше възстановено.

До края на полувремето по-активният отбор определено беше този на Интер, но италианските вицешампиони трудно стигаха до голови положения. Все пак трябва да се отбележи, че отново им беше отменен гол, за трети път в последните два мача.

Това се случи в 40-тата минута, когато Милито прати за втори път кълбото в мрежата, но страничният съдия беше вдигнал флага за засада и попадението не беше зачетено. Малко след това след хубав пробив на Уесли Снайдер Камбиасо получи топката, но се подхлъзна заедно с Федерико Балдзарети от състава на Бортоло Мути и защитникът предотврати сигурно попадение.

Втората част предложи на феновете много повече емоции от първата. В 52-рата минута Фабрицио Миколи се справи с отбраната на домакините и изведе Палермо напред. Само няколко минути по-късно реферът даде дузпа за Интер, след като Езекиел Муньос подръпна за фланелката нахлулият в наказателното поле на "розанерите" Юто Нагатомо. Диего Милито превърна наказателния удар в гол.

Шоуто обаче тепърва започваше. В 61-ата минута Естебан Камбиасо подаде към Милито, който оформи своя първи хеттрик за Интер. При попадението обаче останаха съмнения за неотсъдена засада, които не бяха съвсем безпочвени.

Това обаче нямаше прекалено голямо значение за феновете на Палермо, които за първи път през този сезон видяха своите любимци да бележат три гола на чужд терен. В 66-тата минута Федерико Балдзарети центрира отдясно и Фабрицио Миколи отбеляза за 3:3 с глава.

Още нещо обаче щеше да се случи за първи път в настоящата кампания в Серия А на мача между Интер и Палермо. Капитанът на домакините Хавиер Санети центрира отдясно към Джампаоло Пацини, който се опита да нанесе удар, но не успя и кълбото попадна у Диего Милито. Аржентинецът за пореден път не сбърка и стана първият играч в италианското първенство през сезона, който вкарва четири попадения в една среща.

Всъщност головете на Милито в двубоя със сицилианците бяха шест, понеже ново негово попадение беше отменено. Докато аржентинският нападател притесняваше защитниците на Бортоло Мути, Миколи не спираше да тормози отбраната на вицешампиона на Италия.

В крайна сметка 32-годишният бивш състезател на Ювентус матира за трети път Жулио Сезар, след като получи добро подаване от влезлият като резерва Йосип Иличич и надбяга Лусио.

Четири гола от Милито, три гола от Миколи, а всичко това се случваше на един сравнително тежък терен. Снегът, също като попаденията, не престана да вали през целия мач.

Интер – Палермо 4:4

0:1 Мантовани 17