Интер повали Дженоа и продължава на 1/4 финал за купата (Видео)

Отборът на Интер стана последният участник в 1/4 финала за Купата на Италия, след като надигра тима на Дженоа с 2:1 в домакинството си на "Джузепе Меаца". "Нерадзурите" показаха по-добра игра от своя съперник и напълно заслужено продължават напред, където ги очаква среща с Наполи. Точни за успеха на домакините бяха Майкон в 9-ата и Андреа Поли в 50-ата минута, а почетното попадение за гостите вкара Валтер Бирса в даденото от съдията продължение.

И двата отбора бяха дали почивка на някои от основните си играчи. Резервите на Интер обаче се оказаха по-качествени и това си пролича на терена, където домакините имаха инициативата почти през целия мач.

През първото полувреме почти всичко по-интересно се случваше пред вратата на Дженоа. Уесли Снайдер пък бе най-голямата заплаха за вратата на "грифоните". Още в 3-ата минута той напредна и отправи удар, но неточен. В 9-ата минута пък Майкон се бе включил в предни позиции и стреля от около 30 метра, като заби неспасяемо кълбото под рамката на вратата за 1:0.

И в следващите минути Интер продължи да бъде по-активен като Снайдер продължаваше да стреля от всевъзможни позиции и дори веднъж вратаря на съперника трябваше да се намесва решително, за да опази вратата си след негов удар от границата на наказателното поле. Единствената възможност за гостите пък дойде в 40-ата минута, когато Кевин Констант стреля от далеч, но без особен успех.

В началото на втората част Дженоа загатна, че няма да се предаде без бой и в 47-ата минута Прато отправи изстрел с глава от близо, но не успя да порази вратата. Само три минути по-късно обаче устремът на гостите набързо бе прекършен. Джоел Оби и Андреа Поли направиха страхотна комбинация помежду си, като нигериеца с гръб към вратата изведе своя съотборник на стрелкова позиция и той не сгреши за 2:0.

Това като че ли реши всичко в мача и до края срещата се доиграваше. Все пак гостите от време на време поглеждаха към вратата на своя съперник, и Хоркера отправи нелош удар, но Лука Кастелаци улови. В В самия край на мача пък Валтер Бирса вкара за крайното 2:1, засичайки от близо една отскочила от гредата топка след удар на Прато. Въпреки това Интер удържа победата и се класира в следващата фаза.