Интер с бомбастично начало на годината (Видео)

Отборът на Интер стартира по великолепен начин новата 2012 година. В първия си официален двубой "нерадзурите" разгромиха с 5:0 тима на Парма. Това бе вторият мач от 17-ия кръг в Серия "А". Домакините на "Джузепе Меаца" стигнаха до успеха с две попадения на Диего Милито в 13-ата и 41-ата минута, и по един гол на Тиаго Мота в 18-ата, Джампаоло Пацини в 56-ата и Матео Фараони в 78-ата минута.

В този мач Интер бе без доста основни футболисти като Уесли Снайдер, Диего Форлан, Деян Станкович и Кристиан Киву. Въпреки това отборът показа отличен футбол и заслужено стигна до успеха, който ще даде самочувствие на отбора преди предстоящото дерби с Милан в следващия кръг.

Срещата започна с натиск на Интер и още в първите минути домакините имаха две възможности за откриване на резултата. Първо Джампаоло Пацини стреля в аут, а малко след това изстрел с глава на Валтер Самуел бе уловен от вратаря. В 13-ата минута обаче усилията на "нерадзурите" дадоха резултат. Рикардо Алварес проби от ляво и центрира остро в наказателното поле, където Диего Милито от близо засече топката във вратата за 1:0. Само пет минути по-късно Интер удвои преднината си, след като Тиаго Мота със страхотен шут по земя от около 30 метра заби за втори път кълбото в мрежата на "дуковете".

Едва тогава гостите успяха да изнесат играта в по-предни позиции, но единствените по-интересни възможности за тях дойдоха от статични положения, като на два пъти Себастиан Джовинко стреля опасно от фаул, но не успя да се разпише. В 42-ата минута пък Интер окончателно уби интригата в мача, след като Майкон центрира от дясно и Диего Милито с глава направи резултата 3:0.

В началото на втората част Парма имаше възможност да върне едно попадение, като Джовинко направи великолепен пробив, но не успя да отправи достатъчно добър удар. В 56-ата минута обаче Интер отново избухна и Милито пусна отличен пас за Пацини, който очи в очи с вратаря не сгреши за 4:0.

До края гостите имаха инициативата и в 72-ата минута отново Джовинко бе близо до попадение, но отново изстрелът му не порази рамката на вратата. Две минути по-късно пък Хавиер Санети си отбеляза ефектен автогол, който обаче бе отменен поради засада на играч на гостите. В следващата минута пък Жулио Сезар трябваше да показва рефлекс след страхотен изстрел от воле на Масимо Гоби. В 78-ата минута обаче Интер отново ликуваше, след като Марко Фараони със страхотно воле заби топката за пети път във вратата на "дуковете" и вкара първия си гол с екипа на "нерадзурите".

След този успех Интер събра актив от 29 точки и се намира на 5-ата позиция във временното класиране. Парма пък заема 13-ата позиция с 19 точки.