Класика прати Интер на 1/4-финалите за Купата

Интер се класира за 1/4-финалите за Купата на Италия, след като победи с 3:0 втородивизионния Каляри на собствения си стадион "Джузепе Меаца".

Головете за възпитаниците на Роберто Манчини вкараха Родриго Паласио през първото полувреме и Марсело Брозович и Иван Перишич след почивката. Двата отбора направиха хубав мач, като и гостите имаха своите шансове, но ги пропиляха с лека ръка. При 0:1 сардинци нацелиха и гредата.

В началните минути Интер наложи натиск и Манай на два пъти пропусна шансове да открие резултата. Нападателят първо засече подаване на Биабиани, което беше спасено от вратаря, а след това албанецът не уцели вратата. В 9-ата минута и гостите показаха зъби, след като при центриране от фаул Джианети засече с глава, но прати топката извън очертанията на вратата.

120 секунди след това домакините пропуснаха чудесен шанс да поведат. Брозович получи на границата на наказателното поле и стреля. Кълбото обаче попадна в Биабиани, който от непосредствена близост го прати прави в стража Краньо.

В 24-ата минута "нерадзурите" все пак откриха резултата. Жуан Жесус центрира отляво във вратарското поле, Манай се размина с топката, но връхлитащият от втора позиция Паласио с едно докосване я прати във вратата за 1:0!

След малко повече от половин час игра Каляри можеше да изравни. Тогава Джианети беше намерен от Тейо и шутира, но Карисо беше на мястото си и спаси. В 36-ата минута пред Монтоя се откри фантастична възможност да удвои преднината на Интер. Брозович намери испанеца на далечната греда и той засече от воле в аут.

Минута преди края на полувремето и Паласио направи фрапантен пропуск. Кондогбия нахлу мощно в половината на гостите и намери аржентинецът, чийто изстрел беше спасен. При атаката обаче беше отсъдена и засада.

Шест минути след подновяването на играта Каляри нацели гредата чрез Писакане. След центриране от фаул, той засече и напречният стълб спаси миланци. Така се стигна до 71-ата минута, когато Брозович сложи точка на спора. Хърватският национал получи топката пред наказателното поле, напредна и с безпощаден удар в далечния ъгъл удвои преднината на Интер.

Крайното 3:0 оформи Перишич десетина минути преди последния съдийски сигнал. Брозович стреля от движение в гредата, след което кълбото попадна в бившия футболист на Волфсбург, който нямаше как да сбърка на опразнената врата.

Интер – Каляри 3:0