Мощен Интер полетя на "Фриули"

Лидерът в Серия А Интер разгроми с 4:0 срещу Удинезе на стадион "Фриули" в късния мач от съботната програма на 16-ия кръг. Така хората на Роберто Манчини окупираха еднолично на върха в класирането, който заеха още миналата седмица благодарение на издънката на Наполи срещу Болоня и не пропуснаха златната възможност да увеличат аванса си. От своя страна Наполи приема утре Рома, а вторият Фиорентина гостува на шампиона Ювентус.

"Нерадзурите" поеха инициативата на "Фриули" още с началния съдийски сигнал и стигнаха до първото си чисто голово положение още в 7-ата минута, когато Стеван Йоветич отправи удар от наказателното поле, но вратарят на домакините Орестис Карнезис спаси мрежата си от попадение. Удинезе изравни играта и започна да поглежда към вратата на Интер все по-често. При едно изпълнение на пряк свободен удар топката едва не попадна във вратата зад Ханданович. В 23-ата минута обаче устремът на домакините беше спрян след една бърза контраатака на Интер. Мауро Икарди беше изведен пред наказателното поле на домакините, напредна, отправи удар по земя, вратарят Карезис протегна крак, но не успя да я отклони и тя попадна в мрежата зад гърба му.

В 31-ата минута Интер удвои след идентична контраатака. Защитникът на Удинезе Маурицио Домици сбърка при овладяването на топката, тя попадна в Стеван Йоветич, който се реваншира за пропуска си в началото, след като технично прехвърли Карнезис.

През второто полувреме домакините опитаха да обърнат нещата в своя полза, но защитата на Интер се справи с предизвикателствата, а "нерадзурите" търпеливо чакаха своя шанс. Десетина минути преди края Мауро Икарди се възползва от поредния подарък на защитата на Удинезе и вкара втория си гол в мача. Три минути преди края Марсело Брозович с далечен удар направи унижението за домакините пълно.