Интер убоде "биковете" и дръпна на върха

Интер запази първото си място в Серия "А", след като успя да победи с 1:0 като гост Торино в мач от 12-ия кръг на първенството, игран на стадион "Олимпико".

Единственият гол в срещата отбеляза Жофри Кондогбия след малко повече от час игра, а с голяма заслуга за успеха на миланци е и Самир Ханданович, който изигра поредния фантастичен мач от началото на сезона.

Така възпитаниците на Роберто Манчини събраха 27 точки, с три повече от Фиорентина, който довечера гостува на Сампдория. Торо пък записа шести пореден двубой без победа и заема 11-та позиция с 15 т., но може да слезе надолу в таблицата.

Интересното е, че за седми път от старта на кампанията "нерадзурите" спечелиха мач с 1:0. Преди това те надделяха по същия начин над Аталанта, Милан, Киево, Верона, Болоня и Рома.

Първият точен изстрел в мача отправи Вивес в 6-ата минута, но той нямаше сериозен ефект и Самир Ханданович безпроблемно спаси. Интер отговори в 9-ата минута, когато Икарди открадна топката от Глик, нахлу в наказателното поле, пусна пас успоредно на голлинията и се получи меле. При него нападателят успя да засече с глава, но над горната греда.

След 20 минути игра Бруно Перес пробва изненадващ далечен изстрел, който излезе в аут. После домакините се отърсиха от натиска на Интер и играта се водеше предимно в средата на терена. В 30-ата минута Торино беше близо до откриването на резултата. Тогава отборът спечели корнер, след който защитата на Интер изчисти, но топката попадна в Бенаси. Той стреля и за късмет на Ханданович, топката кацна върху горната му греда.

Секунди след това обаче гостите поведоха. При центриране от фаул, Паласио продължи към Кондогбия, който с удар от въздуха попадна в прегръдките на съотборниците си – 1:0 за Интер! Малко след това Белоти отклони подаване в далечния ъгъл на вратата, но топката излезе в аут.

Втората част започна с натиск на Торино и след изпълнение на корнер, Куалиарела засече от движение пас на Молинаро, но Ханданович със сетни сили се справи със ситуацията. След това Белоти от непосредствена близост не успя да добута топката във вратата.

После Ханданович спаси нови изстрели на Белоти и Куалиарела, а в 51-ата минута Нагатомо стреля, но неточно. В следващите минути "синьо-черните" се защитаваха добре и не допуснаха нови сериозни опасности пред вратата на Самир Ханданович. Чак 10 минути преди края Куалиарела се измъкна от защитата на Интер и отправи удар по земя в долния десен ъгъл, но стражът на гостите отново спаси.

До края не падна нов гол и Интер се поздрави с успеха.

Торино – Интер 0:1