Йоветич пак измъкна Интер

Стеван Йоветич отново бе големият герой на Интер. Черногорецът донесе втора поредна победа на тима си - 2:1 като гост на новака Карпи. Преди седмица дошлият от Манчестър Сити нападател вкара в продълженията за успеха над Аталанта (1:0), а тази вечер отново бе под пара.

Интер пък постигна втора поредна победа за първи път в последните три месеца. Така тимът ще влезе със 100-роцентов актив в дербито с Милан, което е след паузата за националните отбори.

Йоветич откри головата си сметка тази вечер в средата на първата част, но домакините стигнаха до изравнително попадение в 81-та минута. “Нерадзурите” се потрудиха да си тръгнат с трите точки за Милано, а Йоветич го направи, вкарвайки дузпа в 89-та минута.

Очаквано хората на Роберто Манчини започнаха по-добре срещата, спеччелиха битката в средата на терена и владееха повече топката. Това бе първият официален мач между Капри и Интер, въпреки че двата тима играха в предсезонната подготовка. Тогава “нерадзурите” спечелиха с 4:2, но сега бе далеч по-различно.

Домакините, които станаха шампиони в Серия Б, се защитаваха добре и имаха няколко добри възможности на контраатака.

Все пак в 31-та минута опитът и класата на Интер натежа и гостите отбелязаха. Капитанът Фреди Гуарин изсипа една топка в наказтелното поле на Карпи. Стеван Йоветич я отклони към вратата, но ударът му беше париран. Топката обаче отново попадна на крака му и този път черногорецът нямаше грешка - 1:0 и втори негов гол за Интер от началото на сезона.

До края на първото полувреме Матос и Вълчек можеха да изравнят, но нямаха късмет.

След почивката Капри опита нещо като натиск, но защитата на Интер не даваше много възможности на домакините. На отсрещната врата “нерадзурите” също не успяха да сътворят много, въпреки че в 57-та минута Фреди Гуарин поиска дузпа за нарушение срещу него в наказателното поле. Такава обаче не бе отсъдена.

Домакините все пак дочакаха своят момент. Той дойде в 81-та минута, когато резервата Антонио Ди Гаудио се възползва от разбъркване в наказателното поле на Интер и вкара историческият първи гол за Карпи в Серия А.

Малко по-късно Родриго Паласио можеше да оправи нещата за “нерадзурите”. Аржентинецът остана сам срещу Бъркич, но не успя да си укроти топката, а след това тя му избяга, за да се спре в ръцете на вратаря.

Секунди по-късно Йоветич отново удари. Фреди Гуарин изработи дузпа за Интер, след като бе фаулиран от Габриел Силва. Йоветич застана зад топката и хладнокръвно реализира за крайното 2:1.

Карпи - Интер 1:2

0:1 Стеван Йоветич 31’

1:1 Антонио Ди Гаудио 81

1:2 Стеван Йоветич 89’-д

Карпи: Бъркич, Лвриция, Бубник, Гаглиоло, Уолъс (76 - Ди Гаудио), Лоло, Мароне, Феделе (79 - Лазари), Силва, Матос, Вълчек (66 - Ласана)

Интер: Ханданович, Сантон (80 - Нагатомо), Миранда, Мурило, Жезус, Кондогбия, Медел, Гуарин, Брозович (83 - Ернанеш), Паласио, Йоветич (90 - Ранокия)