Нов провал за Интер

Футболистите на Роберто Манчини не успяха да надвият обречения тим на Парма, с което намалиха шансовете си за класиране за Лига Европа. Миланският гранд отпадна и от турнира за Купата на Италия, а предвид изоставането на девет точки от евроместата в Серия "А", мисията на "нерадзурите" изглежда почти невъзможна. Командата на Манчини няма победа в италианския шампионат от края на месец февруари. Треньорът на 18-кратните шампиони започна в атаката с Родриго Паласио и младия румънски нападател Джордже Пушкаш, който обаче не оправда доверието на Манчо и бе заменен на почивката. В 25-ата минута Фреди Гуарин откри резултата, след като топката се отби в крак на защитник на гостите след негов шут. В последната минута на първата част обаче албанският халф на Парма Анди Лила изравни с точен удар с глава - 1:1. Колкото и домакините да търсиха нов гол във вратата на Антонио Миранте, те нямаха повече поводи за радост и срещата завърши без победител.

източник : sportal.bg