Волфсбург с обрат срещу Интер

Волфсбург победи с 3:1 Интер в първа среща от 1/8-финалите на Лига Европа.

Двата отбора направиха чудесен мач на „Фолксваген Арена”, изпълнен с голове, напечени моменти, бърз футбол и хубави комбинации. Вратарят на отбора от Милано Хуан Пабло Карисо обаче закопа своите през второто полувреме, с което развали отличното си представяне до тогава.

Гостите успяха да опазят големия голмайстор на германците Бас Дост, но за сметка на това Кевин Де Бройне се развихри и беше над всички. Халфът се отчете с поредната си асистенция от началото на сезона, а освен това вкара и два гола. Попадението за Интер пък беше дело на Родриго Паласио, но след него той направи рядко виждан пропуск при резултат 1:1.

Мачът започна мечтано за гостите и първата добра възможност се откри пред Паласио. Той се озова на чиста позиция и стреля, но в последния момент защитник на домакините пресече пътя на топката.

В 6-ата минута обаче нямаше какво да спаси „вълците”. Аржентинският национал се възползва от фрапантна грешка в защитата на германците, излезе сам срещу Беналио и с удар по земята откри резултата – 1:0 за Интер.

Волфсбург отговори 3 минути след това с прострелно центриране на Андре Шурле, но то беше пресечено. В 21-ата минута  бившият футболист на Челси засече от въздуха, но прати топката високо над вратата.

В следващата атака „нерадзурите” бяха на косъм от втори гол. Шакири получи от Паласио, навлезе в наказателното поле и върна топката на точката за дузпата. От там обаче Ернанес не успя да нанесе хубав завършващ шут. В 26-ата минута Дост подаде към Шурле, който отправи първия точен удар за Волфсбург, но Карисо внимаваше и спаси.

120 секунди след това вратарят на Интер показа феноменален рефлекс. Калиджури засече перфектно центриране на Родригес и стреля с глава от непосредствена близост, но стражът спаси.

При последвалия корнер домакините изравниха. Кевин Де Бройне центрира, Налдо се извиси над защитата на гостите и с глава вкара за 1:1. Интер отговори моментално, но Шарики не успя да се разпише от добра позиция. Домакините също търсиха втори гол и шут на Гюлавогю мина покрай вратата.

3 минути преди края на полувремето Волфсбур можеше да направи пълен обрат, след като Виериня се включи в атака, но за пореден път Карисо демонстрира висока класа. В продължението и Гюлавогю имаше шанс да вкара, но Карисо отрази удара му.

Второто полувреме започна с домакински натиск и 4 минути след подновяването на играта Калиджури шутира опасно от ъгъла на наказателното поле, но за късмет на Карисо топката профуча покрай далечната му греда. После и Виериня пробва късмета си, но без успех.

В 57-ата минута Паласио направи непростим пропуск. Давиде Сантон изведе аржентинския национал перфектно в наказателното поле, нападателят спря топката, имаше достатъчно време да прецени в кой ъгъл на вратата да я прати, но накрая не уцели.

В 63-ата минута отличният до този момент Карисо направи фрапантна грешка, която беше наказана от Де Бройне. Вратарят подаде много нескопосан пас, пръв до топката стигна Виериня, който чудесно намери белгийския национал и той с шут по земята изведе германците напред – 2:1.

В 76-ата минута Де Бройне изпълни фамозен пряк свободен удар, при който Карисо остана напълно безпомощен, с което Волфсбург поведе с 3:1. В 81-ата минута халфът изведе Калиджули, който можеше тотално да зашемети гостите, но милиметри го разделиха от това.

До края на падна нов гол и мачът завърши 3:1 за Волфсбург. Реваншът е на 19 март на стадион „Джузепе Меаца” в Италия.

Волфсбург – Интер 3:1