Интер на 1/8-финал в Лига Европа, Гуарин с фамозен гол

Интер се класира за 1/8-финалите на Лига Европа, след като постигна победа с 1:0 на своя "Джузепе Меаца" над шотландския Селтик.

Така с общ резултат от двата мача 4:3 "Нерадзурите" елиминираха противника си от втория по сила европейски турнир.

Гостите обаче трябваше да доиграят мача с човек по-малко, след като Ван Дайк получи втори жълт и червен картон в 36-ата минута.

Единственото попадение в срещата бе дело на Гуаринв 88-ата минута.

Срещата започна по двуостър начин, като през първите минути и двата тима пропуснаха по едно прилично положение.

Първо Паласио отправи удар, като Гордън успя да предотврати опасността, а след това Карисо регистрира добро спасяване след коварен удар на Гуидети от състава на гостуващия тим. Всичко това стана в рамките на точно две минути - от 5-ата до 7-ата.

Гостите понатиснаха противника си и създадоха някои опасни положения, като Сантон имаше добър шанс да открие резултата в 20-ата минута, а четвърт час след това гостите остранаха с човек по-малко, след като Ван Дайк бе изгонен след втори жълт и червен картон.

Холандецът фаулира Икарди и бе изгонен от рефера, а две минути след картона Интер пропусна страхотна възможност да открие резултата.

След удар от фаул и рикошет топката попадна точно на главата, на Икарди, който стреля от близка дистанция, но само перфектната намеса на Гордън успя да спаси Селтик от чист гол.

В самия край на полувремето стражът на Селтик спаси и удар на Д'Амброзио, като в крайна сметка гостите се измъкнаха чисти на почивката.

След почивката Интер натисна здраво противника си и в 53-ата минута Гордън отново спаси отбора си, след като попречи на Ернанес да вкара кълбото във вратата му.

Минути след това стражът на гостите се намеси и след удар на Икарди, като отново бе блестящ на мястото си.

В 67-ата минута Паласио и Шакири се измъкнаха от засадата и швейцарецът бе изведен очи в очи с вратаря, но не успя да реагира достатъчно бързо и в крайна сметка ситуацията бе опропастена.

В следващите минути головите положения липсваха, но Гуарин вкара победния гол за домакините в 88-ата минута. Колумбиецът вкара феноменален гол с изключителен удар извън пределите на наказателното поле, като вкара топката точно в горния ляв ъгъл на вратата, на Гордън.

ИНТЕР - СЕЛТИК 1:0
1:0 Гуарин 88'

ИНТЕР: Карисо, Сантон, Ранокия, Д'Амброзио, Жуан, Ернанес, Медел, Гуарин, Шакири, Паласио, Икарди

СЕЛТИК: Гордън, Изагире, Матюс, Ван Дайк, Денаер, Браун, Битон, Армстронг, Макай-Стивънс (40 - Амброуз), Йохансен, Гуидети (59 - Форест)