Интер врътна 3:3 със Селтик в спиращ дъха спектакъл

Интер пропусна да вземе добър аванс при визитата на шотландския Селтик в мач от 1/16-финалтие на Лига Европа. Отборът имаше преднина от два гола през първите минути, а след това и от гол до .... 93-ата минута. Двата тима врътнаха 3:3 в крайна сметка.

Първото полувреме на мача бе меко казано зрелищно и двата тима си вкараха общо пет попадения по време на него. Шакири и Паласио дадоха комфортен аванс на гостите в 5-ата и 13-ата минута, но след попадение на Армстронг и автогол на Кампаняро резултатът вече бе изравнен. Изравняването стана факт само за две минути - 24-ата и 26-ата.

Паласио обаче вкара втори гол, за да даде преднина в полза на неговия тим. Той реализира в самия край на първата част. И точно когато изглеждаше, че Интер ще бие отборът допусна изравнителен гол в 93-ата минута, който бе дело на Гуидети.

Ковачич пък отново бе оставен на резервната скамейка за гостите, докато Сашо Тонев не бе в групата на домакините от Глазгоу.

Ако Интер бе удържал победата, тя щеше да бъде трета поредна за тима.

Срещата започна меко казано шокиращо за гостите и те вкараха два много бързи гола с които стигнаха до комфортен аванс.

В 4-ата минута Шакири откри головата си сметка и даде преднина на своя отбор в резултата.

Швейцарецът бе изведен зад защитата от Кузманович и от воле опита да разстреля вратата, но стражът парира на близкия си ъгъл.

При добавката обаче швейцарският национал не сгреши от близка дистанция така даде аванс на тима си.

В 13-ата минута и Паласио се разписа и удвои аванса на гостите. Той се възползва от една центриранана топка в наказателното им поле, след което си намери позиция за директна стрелба и отправи удар, за да реализира от близка дистанция.

Домакините обаче отвърнаха мълниеносно и само в рамките на две минути изравниха резултата.

Армстронг бе намерен абсолютно сам на границата, на малкото наказателно поле и вкара топката във вратата, за да намали.

В 25-ата минута Кампаняро си вкара нелеп автогол, след като от центриране намери топката в собствената си врата и така резултатът се възстанови.

След не особено интересни минути обаче Паласио изригна с гол  в края на първото полувреме. Така върна преднината на своя тим.

Той получи страхотен извежда пас, но стражът на Селтик бе по-бърз от него.

Гордън за секунди хвана топката и след това я изпусна, а от грешката му се възползва аржентинецът, който от близка дистанция реализира в опразнената врата.

След почивката интересните моменти не липсваха.

В 48-ата минута Паласио бе на косъм да оформи хеттрика си, но стражът на домакините се намеси отлично след неговия удар.

Няколко минути след това Битон от Селтик отправис много хубава тупалка от дистанция, която мина малко встрани целта.

През следващите минути темпото не бе чак толкова високо. В 61-ата минута се наложи Карисо да прави добро спасяване, след като Маки-Стивънс отклони една топка към вратата и бе близо до гола.

Опасните положения до края на мача бяха рядкост, но в 93-ата минута все пак Гуидети вкара и остави надежди на домакините.
СЕЛТИК - ИНТЕР 3:3