Интер е на 1/4 финал за Купата на Италия. Шакири откри головата си сметка за Интер

Интер победи с 2:0 Сампдория и се класира на 1/4 финал за Купата на Италия. Попаденията в двубоя забиха Джердан Шакири и Мауро Икарди през второто полувреме.

Домакините изцяло контролираха мача, тотално надиграха гостите, заслужено си взеха победата и са в следващата фаза на турнира.

Трябва да се отбележи, че Сампдория завърши мача с девет играчи, след като още в 11-ата минута Ненад Кръстичич получи директен червен картон, а в 77-ата бе изгонен и Павел Взолек.

Интер пък се отчете с изпусната дузпа от  Мауро Икарди. Така "нерадзурите" стигнаха до успеха и се класираха за 1/4 финал в турнира.

Домакините започнаха атакуващо мача и още в началото натиснаха сериозно гостите. В седмата минута Джердан Шакири се опита да вкара от пряк свободен удар, но нямаше шанс да опъне мрежата на Сампдория.

Четири минути по-късно Шакири изведе перфектно Мауро Икарди зад защитата на гостите, той се откъсна сам срещу вратаря Серджио Ромеро, но бе препънат от Ненад Кръстичич и съдията му извади директен червен картон.

Така Самп остана в намален състав още в самото начало. Шакири изпълни прекия свободен удар, но Ромеро показа класа и спаси. Последваха силни минути за Интер, но последователно Матео Ковачич и Мауро Икарди изпуснаха да вкарат.

В 17-ата минута Икарди отново се озова на голова позиция, последва удар, но Алесио Романьоли го блокира. Постепенно гостите успяха да изнесат играта в по-предни позиции и дори стигнаха до първото си положение.

В 21-ата минута Стефано Окака Чука проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, но в аут. Последва и шанс за Интер, но диагонален удар на Лукас Подолски мина до гредата.

След половин час игра гостите сътвориха страховита контра, но Лука Джорджевич се засуети пред дъгата на наказателното поле и топката му бе отнета.

Малко по-късно Джердан Шакири проби отляво и стреля от движение, но Ромеро бе на мястото си. В 35-ата минута Шакири бе изведен перфектно отдясно, но Даниеле Гасталдело се хвърли на шпагат и успя да го блокира на границата на наказателното поле.

Две минути по-късно Додо проби отляво и навлезе в наказателното поле на гостите, където бе съборен от Павел Взолек и последва дузпа за Интер. Зад топката застана Мауро Икарди, но Серджио Ромеро демонстрира класа и спаси.

Последваха изнервящи минути, като двата отбора едва не се хванаха за гушите, но всичко приключи с жълт картон за Лукас Подолски. В 44-ата минута Шакири даде страхотен пас към Подолски, който стреля с глава, но отново Ромеро се намеси отлично.

Второто полувреме започна с натиск за домакините, но гостите много правилно се защитаваха и затваряха празните пространства.

В 50-ата минута Икарди напредна през центъра и стреля мощно, но в аут. Последва и диагонален шут на Шакири, но Ромеро спаси. Пет минути по-късно Сампдория можеше да вкара.

Тогава Лука Джорджевич проби отдясно и центрира към Стефано Окака Чука в наказателното поле на Интер, но той стреля слабо и Каризо без проблеми улови топката.

Последва шанс за домакините, но Ковачич изпусна от точката на дузпата. Интер натисна още по-здраво, но попадението така и не падаше във вратата на Ромеро, който демонстрираше уникална класа.

Все пак логичното се случи в 71-ата минута и "нерадзурите" заслужено вкараха. Тогава Лукас Подолски пусна уникален пас към Шакири, който без проблеми опъна мрежата на гостите за 1:0.

Домакините продължиха да контролират мача и шест минути по-късно Павел Взолек си изпроси глупав втори жълт картон и остави съотборниците си с още един футболист по-малко.

Това определено прекърши гостите и те се върнаха изцяло пред наказателното си поле. В 88-ата минута Интер стигна и до втори гол.

Ромеро не се намеси адекватно при една върната топка и позволи на Мауро Икарди да го излъже и спокойно да опъне мрежата му. Така домакините заслужено си взеха победата и са на 1/4 финал за Купата на Италия.

Интер - Сампдория 2:0