Интер с първа победа у дома от октомври

Интер продължава с отличното представяне под ръководството на Роберто Манчини. Нерадзурите победиха Дженоа у дома с 3:1. Успехът доближи тима от Милано на пет точки от третото място в класирането. Това беше първа победа у дома за Интер от два месеца и половина. За последно те спечелиха на "Сан Сиро" срещу Сампдория в края на октомври.

Интер реши мача още през първото полувреме. Тогава домакините вкараха два гола. Родриго Паласио откри още в 12-ата минута, а 6 минути преди почивката Мауро Икарди удвои аванса на нерадзурите. Пет минути преди края Дженоа върна един гол. Вкара го Ицо, но малко след това Неманя Видич сложи край на спора.

Така Дженоа продължава да чака първата си победа на "Сан Сиро" от 1994 г. насам. Вече 21 години Грифоните нямат победа като гост на Интер, като в този период взеха само 3 равенства в Милано. Дженоа обаче остава пред нерадзурите в таблицата с 27 точки. Интер има 25.

Роберто Манчини не можеше да използва някои основни играчи. Наказани бяха Андреа Ранокия, Жуан и Матео Ковачич. Извън групата остана скандалджията Пабло Освалдо. Първи мач като титуляр получи новото попълнение Лукас Подолски. Другият пристигнал наскоро - Джердан Шакири остана резерва.

Дженоа не беше във форма със само една точка от последните 3 кръга. Това си пролича още в началото, когато Интер натисна. След само 95 секунди домакините можеха да поведат. Икарди стреля силно и вратаря Перен трябваше да избива с една ръка.

Отговорът на гостите бе шанс за Антонели, който бе останал сам срещу вратаря, но Ханданович също показа класа и спаси. Резултата бе открит в 12-ата минута. Икарди стреля акробатично, но Перен успя да избие. Родриго Паласио обаче бе на място, за да открие с добавката.

След гола събитията на терена се поуспокоиха. Нерадзурите владееха повече топката, а Дженоа имаше трудности да създаде положение. Подолски подаде добре към Паласио, който стреля с външен фалц, но вратаря Перен изби. За да се стигне до 39-ата минута, когато Интер удвои аванса си.

Ернанес центрира от корнер и Мауро Икарди с глава заби топката в мрежата. Това беше 10-и гол на нападателя през сезона. Той се възползва от грешка в отбраната на Де Майо, който изпусна своя човек в наказателното поле. До почивката Икарди можеше да вкара още веднъж. Първо негов удар след пас на Подолски бе блокиран, а после същото стана и след подаване на Ернанес.

След почивката Дженоа опита да отвърне. Хубаво положение пред Фалке можеше да завърши с гол, но Ханданович отново показа класа и изби. Следващата възможност за Грифоните бе след корнер, когато Антонели стреля с глава, но прати топката малко над вратата. В 62-ата минута натиска на Дженоа можеше да даде резултат. Лестиен стреля много силно от наказателното поле, но шута му отиде в страничната греда.

Добрата игра на Дженоа след паузата даде резултат чак в 85-ата минута. Тино Коста стреля от разстояние по земята. Ханданович не прецени добре топката и я изби в краката на Ицо, който от няколко метра опъна мрежата. Това беше първи гол на Армандо Ицо в Серия А, в шестия му мач в италианския елит.

Попадението даде надежди на Грифоните, но те бързо угаснаха. В 88-ата минута Интер заби трети гол. Центриране от корнер бе засечено с глава от Неманя Видич, който заби топката в ъгъла - 3:1. Това бе първи гол на Видич с екипа на Интер и първа асистенция на Лукас Подолски, който изпълни ъгловия удар.

В крайна сметка Интер взе първа победа у дома от края на октомври насам. Това бе и втори успех на тима откакто Роберто Манчини пое Интер след тази срещу Киево.

ИНТЕР - ДЖЕНОА 3:1

1:0 Паласио 12