10 от Интер изпуснаха Ювентус в Торино
Шампионът и лидер в класирането Ювентус потрепери у дома срещу Интер, но удържа 1:1 в исторически най-голямото дерби на Италия от програмата на 17-ия кръг на Серия А. Двата тима изиграха много зрелищен мач и си размениха по едно полувреме.

Натискът на "нерадзурите" в края на мача обаче беше толкова мощен, че единствено късметът и разсеяна игра на Мауро Икарди спаси "Старата госпожа" от сигурна загуба. В края пък Матео Ковачич си изпроси червен картон, с което сложи край на опитите на съотборниците му да стигнат до победата на "Ювентус Стейдиъм". Двубоят започна по мечтан начин за домакините от Торино, които откриха още в 5-ата минута чрез дежурния си голмайстор Карлос Тевес. Аржентинецът беше намерен в непосредствена близост пред вратата от Артуро Видал и не сгреши в завършващия удар. В 25-ата минута и Видал можеше да се запише сред голмайсторите. Чилиецът стреля мощно от разстояние ниско по земята, но Ханданович спаси.

В 33-ата минута Видал отново се озова на удобна позиция и стреля, но стражът на Интер отново беше на висота. Само минута по-късно Пол Погба се измъкна от отбраната на Интер и се озова очи в очи с Ханданович, но с поредна изумителна изява вратарят на "нерадзурите" отново спаси мрежата си от попадение. Дебют за "нерадзурите" на "Ювентус Стейдиъм" направи германският национал Лукас Подолски, който се появи в игра в 53-ата минута на мястото на Здравко Кузманович и стана поредният немец, обличал екипа на Интер. Десетина минути по-късно Интер стигна до изравнително попадение. Мауро Икарди беше изведен отляво в наказателното поле, напредна и стреля под плонжа на вратаря Джанлуиджи Буфон за 1:1. В 69-ата минута Андреа Пирло изпълни един от марковите си преки свободни удари, но Ханданович отрази топката с майсторско изпълнение. Само минута по-късно Мората падна за дузпа, но получи жълт картон за симулация. В 81-ата минута Ювентус можеше да бъде матиран на собствения си стадион. Подолски напредна отляво и намери Мауро Икарди на метър-два пред вратата, но аржентинецът не успя да насочи топката в мрежата. Броени минути по-късно Икарди пробва и удар отдалеч, но Буфон спаси. Ювентус изглеждаше доста стъписан в тези минути. Треньорът на Интер Роберто Манчини пусна в заключителните минути трети нападател на терена, като в игра на мястото на
Ернанес влезе Даниел Освалдо. Само минута по-късно нападателят се озова в страхотна позиция да отбележи, но Мауро Икарди стреля разсеяно към вратата, вместо да му подаде, което за малко не доведе до саморазправа между двамата на терена.

Устремът на Интер обаче беше сериозно саботиран от безумна постъпка на Матео Ковачич, който извърши грубо нарушение и получи червен картон от рефера Лука Банти. Манчини извърши и последната си смяна изваждайки Икарди и пускайки на негово място Ян М'Вила. Ювентус не успя да се възползва от численото си превъзходство след героични намеси на Ханданович и в крайна сметка двата отбора се оттеглиха при 1:1, което завърза още повече възела на върха в класирането.