Интер прекъсна негативна серия и е на 6 т. от зона Шампионска лига

Интер победи Киево с 2:0 при визитата си на "Марк Антонио Бентегоди" в среща от 15-ия кръг на Серия "А".

Така отборът успя да прекъсне кошмарната си серия от 5 поредни мача без успех в Калчото.

Това е и първия успех на Роберто Манчини начело на тима след завръщането си в отбора в шампионата, след като специалистът не успя да вкуси победата в италианското първенство до момента.

Попаденията за тима от Милано бяха дело на Ковачич и Ранокия в 19-ата и 55-ата минути на срещата.

Домакините от Киево завършиха мача с 10 души, след като Бота бе изгонен с втори жълт и червен картон в 73-ата минута.

След тази среща отборът от Милано е на 11-ото място в класирането с 20 точки, докато Киево е на 17-ата позиция с 13 точки.

Срещата започна силно за Интер и още във 2-ата минута гостите имаха перфектен шанс да стигнат до попадение. Икарди направи хубав пробив и видя непокрития Ковачич точно на границата, на наказателното поле. Хърватинът отправи удар, но топката срещна тялото на Сезар.

Три минути след това Гуарин отправи хубав изстрел от дистанция, но стражът на домакините успя да улови топката.

Натискът на гостите продължи и в 8-ата минута Паласио видя Икарди около дъгата, а аржентинецът отправи мощен удар, който рикошира в тялото на противников играч и миланци спечелиха корнер.

Само минута след това Киево имаше прекрасен шанс да открие резултата. Палоски от близка дистанция с глава отклони топката към вратата на Ханданович, но словенецът се намеси по феноменален начин и спаси отбора си от чист гол.

В 17-ата минута Паласио излезе сам срещу вратаря, но намесата на стража на домакините бе перфектна.

Постепенно обаче в играта на "Нерадзурите" се забеляза сериозен брак и домакините създадоха няколко опасни атаки.

В 19-ата минута Ковачич откри резултата в полза на гостите. След хубаво центриране Икарди изпревари Бираги за една висока топка и отклони към Ковачич, който непокрит от границата на малкото наказателно поле матира противниковия страж.

Няколко минути след това Ковачич се размина с хубаво подаване на Паласио и пропусна от границата на наказателното поле да отправи удар.

Опасните ситуации през следващите минути липсваха и темпото на игра поспадна драстично.

В 35-ата минута Меджорини бе на път да вкара феноменален гол със задна ножица, но Ханданович по страхотен начин спаси.

До края на полувремето на терена не се случи нищо кой знае колко интригуващо и резултатът се запази до почивката.

Само две минути след подновяването на играта Палоско имаше страхотна възможност да стигне до попадение. Трима футболисти на Киево излязоха срещу двама бранители на Интер, но ударът на Палоски от 12-13 метра бе неточен.

Веронци понатиснаха противника си през следващите минути и създадоха нова опасна атака, но Хатемай падна около границата на наказателното поле, но нарушение не бе отсъдено, макар че трябваше да има такива.

В 54-ата минута Д'Амброзио бе на косъм да вкара попадение, но ударът му бе съвсем малко неточен. Все пак обаче Меджорини застана на пътя, на топката.

Минута след това Ранокия засече прекрасно центриране на Д'Амброзио с крак около точката на дузпата и удвои аванса на тима си.

Няколко минути след това Икарди стреля от границата на наказателното поле, но ударът му рикошира в противников играч и топката излезе в корнер.

В 63-ата минута Сезар пропусна да намали за Киево. Той засече с глава центриране в наказателното поле, но топката рикошира в тялото на противников бранител.

Малко след това Гуарин отправи силен удар от фаул, но Бизари успя да улови топката без особени проблеми.

В 73-ата минута Бота удари Кузманович по лицето с ръка при единоборство за висока топка и получи жълт картон, след което обаче бе изгонен след втори жълт картон за реплики към съдията.

Десет минути след това силен удар на Гуарин от дистанция бе спасен от Бизари, който изкара топката в корнер, а до края така и нямаше повече голове.

KИЕВО - ИНТЕР 0:2
0:1 Ковачич 19'
0:2 Ранокия 55'

КИЕВО: Бизари, Сезар, Гамберини, Сардо, Бираги, Бирса (64 - Бота), Иско, Хатемай, Радованович, Палоски (64 - Лопес), Меджорини

ИНТЕР: Ханданович, Нагатомо, Ранокия, Д'Амброзио, Жуан, Кузманович (75 - Mбайе), Медел, Гуарин, Ковачич (81 - Освалдо), Паласио, Икарди (75 - М'Вила)