Резервите на Интер врътнаха реми с Карабах

Интер завърши 0:0 при визитата си на азербайджанския Карабах в Баку, в последната си среща от Група "F" на Лига Европа.

И двата тима имаха своите ситуации, като гостите бяха излезли с резерви в този сблъсък.

В крайна сметка попадения не паднаха и след този мач Интер финишира като лидер в групата си с актив от 12 точки, докато Карабах не успя да продължи напред в турнира и завърши на 3-ата позиция с 5 точки.

Срещата започна активно за домакините, но Интер първи стигна до добра голова ситуация.

В 7-ата минута Освалдо по страхотен начин видя в наказателното поле Кърхин, но младокът от добра позиция отправи удар, който мина покрай страничната греда и това бе един страхотен шанс за тима от Милано да поведе в резултата.

Няколко минути след това обаче домакините също стигнаха до добро голово положение, което пропиляха.

Аласгаров се озова на чиста позиция за стрелба в наказателното поле, но неговият удар бе доста разочароващ и се удари във външната част на мрежата.

През следващите минути битката се водеше в средата на терена, а домакините така и не успяваха да надиграят своя противник.

След скучни минути в самия край на първото полувреме Джордж почти откри резултата за домакините.

Той проби в наказателното поле и отправи страхотен удар, но Карисо спаси по феноменален начин топката и успя да я избие над напречната греда и да я изкара в корнер.

Второто полувреме започна с доста добра възможност за гостите и в 48-ата минута Бонацоли опита с воле да изненада противниковия вратар, но стражът бе на мястото си и изчисти топката в корнер.

Видя се обаче, че домакините демонстрираха по-опасна игра в следващите минути и положенията за тях започнаха да идват.

Аголи видя Муарем с прекрасна топка, след което последният центрира и негов съотборник се размина с топката на косъм в наказателното поле.

След това Джордж овладя топката около корнера и проби в наказателното поле, след което стреля, но ударът му бе избит в нов корнер.

Скучната игра през следващите минути доминираше, като в 72-ата минута Джордж можеше да открие за домакините, но ударът у мина над напречната греда.

В 84-ата минута Интер бе на косъм да поведе, но много хубав удар на Освалдо бе избит от Сехич по страхотен начин в корнер.

Малко преди края и Бонацоли пропусна шанс за Интер. Той пое топката преди наказателното поле и си откри пространство за удар, но стражът на Карабах отново реагира блестящо и отрази ситуацията.

В самия край гол на Карабах бе отменен заради засада.

КАРАБАХ - ИНТЕР 0:0

КАРАБАХ: Сехич, Садиков, Медведев, Карайев, Хюсейнов, Аголи, Муарем, Ричард, Аласгаров (60 - Курбанов), Джордж, Надиров (43 - Юсифов)

ИНТЕР: Карисо, Кампаняро, Андреоли, Д'Амброзио (84 - Димарко), Мбайе, Донкор, М'Вила, Кърхин, Оби, Освалдо, Бонацоли