Интер и Сент Етиен с реми и във Франция

Интер постигна реми 1:1 при гостуването си на френския Сент Етиен на "Жоффруа Гишар" в едноименния френски град. Това стана в среща от Група "F" на Лига Европа.

Гостите започнаха активно срещата и в 33-ата минута Додо откри резултата, но Сал изравни за домакините в 50-ата минута.

След този мач Интер е лидер в групата с актив от 8 точки, докато Сент Етиен е с 4 точки, като тимът има равни пунктове с Днипро и Карабах, така че битката за второто място ще бъде жестока.

Миланци обаче прекъснаха серията си от близо 500 минути без допуснат гол във втория по сила европейски турнир, а пък Сент Етиен врътна 4-ото си поредно равенство в надпреварата, но този път допусна попадение.

През първите няколко минути Интер владееше инициативата и демонстрира добра игра при визитата си.

В 7-ата минута гостите пропиляха добър шанс да стигнат до попадение и да поведат в резултата.

Бонацоли видя Кузманович на близката греда, но полузащитникът не успя да се възползва от положението си и в крайна сметка топката излезе в аут.

Няколко минути след това гостите оцеляха, след като Интер получи непряк свободен удар, но ударът на Паласио от няколко метра бе блокиран от Сал.

Доминацията на италианците продължи, като Мбайе също стреля, макар и с глава, като неговият удар премина покрай вратата на Руфие.

В 20-ата минута стражът на домакините спаси много хубав удар на Кузманович от 25 метра.

Домакините пък отправиха първия си удар в мача чак в 25-ата минута, когато Хамума принуди Карисо да се намесва отлично и да чисти топката в корнер.

И точно когато домакините започнаха да се съвземат, Интер откри резултата. Додо вкара гола за гостите в 33-ата минута.

След дълбоко центриране отдясно Паласио засече топката с глава, но Руфие показа страхотен рефлекс и изби топката. Тя обаче попадна точно в краката на Додо, който от близка дистанция разстреля стража на Сент Етиен.

До края на полувремето не се стигна до нови попадения и в крайна сметка гостите си запазиха аванса на почивката.

След почивката домакините започнаха активно и в крайна сметка стигнаха до изравнително попадение чрез Баял в 50-ата минута.

Видич се превърна в грешник за италианците, след като топката му се заплете в краката на близката греда при опита си да я изчисти и това бе идеален шанс за футболиста на противника да реализира от близка дистанция.

В минутите след изравнителния гол французите натиснаха много здраво своя противник и създадоха няколко опасни атаки.

В 66-ата минута Теофил-Катерин отправи удар с глава от близка дистанция, но Карисо се намеси умело и спаси.

В последните минути обаче интересните ситуации липсваха, а от активната игра на Интер в началото нямаше и помен.

Ван Волфсвинкел направи голям пропуск в 85-ата минута. Той се справи с Жуан и Видич, след което обаче отправи удар прекалено близо до Карисо и стражът в крайна сметка спаси попадение във вратата си, а до края голове не паднаха. До края нямаше повече попадения.

СЕНТ ЕТИЕН - ИНТЕР 1:1