Интер набира скорост, разправи се със Сампдория

Интер постигна много важна победа с 1:0 над Сампдория в мач от 9-ия кръг на италианската Серия "А".

Домакините започнаха срещата силно и в 5-ата минута имаха страхотен шанс за гол. След много добра работа на Ковачич топката попадна в Паласио, който имаше уникален шанс да вкара гол от 7-8 метра, но той предпочете да потърси Икарди и така опропасти прекрасното положение за домакините.

Две минути след това пък се наложи стражът на домакините Ханданович да показва класата си.

Това обаче не пречупи домакините и те стигнаха до страхотна възможност в 13-ата минута. Додо направи прекрасен пробив по левия фланг, след което видя Медел, а чилиецът намери Паласио пред вратата на противника с чудесно подаване.

Ударът на нападателя обаче бе спасен по феноменален начин от Ромеро.

"Нерадзурите" имаха още една страхотна възможност в 27-ата минута. Оби намери с прекрасно подаване Икарди в наказателното поле, а аржентинецът бе само на 5-6 метра от вратата, но не успя да направи добър контакт с топката и я прати над гредата.

Две минути след това пък Романьоли пропусна много добър шанс за гостите, но ударът му от наказателното поле бе пратен над напречната греда.

В 39-ата минута Икарди пропусна още един брилянтен шанс от страхотна позиция в наказателното поле, като Ромеро протегна ръката и със сетни сили спаси чист гол.

В самия край на полувремето пък гостите нацелиха горна греда след удар на Дънкан.

След почивката ситуацията се повтори и в 50-ата минута Паласио пропусна страхотен шанс, като от няколко метра не успя да прати топката във вратата и някак си я изкара в аут.

В 60-ата минута пък Ханданович показа класа и разчете удара на Габиадини от фаул, като успя да избие топката, а след това Оби я изкара в корнер.

Две минути след това Интер пропусна брилянетн шанс. Кузманович от 5 метра можеше да вкара и бе непокрит, но едва направи контакт с топката и стражът на Самп я улови.

В 68-ата минута Ковачич също пропусна много добър шанс. Той се озова в наказателното поле с топката в краката, но от шест метра прати топката встрани далечната греда, макар ъгълът да му бе свободен.

В 80-ата минута Паласио от няколко метра засече хубаво центриране в наказателното поле, но отново пропусна целта от няколко метра.

В 88-ата минута Ханданович със сетни сили изби над вратата силен удар на Едер, а минута след това домакините получиха дузпа, след като Романьоли извърши нарушение срещу Кузманович в наказателното поле. Зад топката застана Икарди, който реализира.

ИНТЕР - САМПДОРИЯ 1:0
1:0 Икарди 90'

ИНТЕР: Ханданович, Видич, Додо, Жуан, Ернанес (52 - Кузманович), Медел, Оби (78 - Мбайе), Ковачич, Паласио, Икарди

САМПДОРИЯ: Ромеро, Де Силвестри, Гасталдело (65 - Реджини), Месба, Романьоли, Обианг (91 - Рицо), Дънкан (72 - Сориано), Окака, Едер, Габиадини